Trasy a jednotlivé zastávky mobilního sběru jsou stanoveny městskými částmi ve spolupráci s hlavním městem. Jedná se většinou o parkoviště, křižovatky ulic a podobně. Místa jsou volena tak, aby je občané mohli jednoznačně identifikovat a nebloudili a aby byla jednoduše dostupná co největšímu počtu občanů. Pokud by přeci jen svozové auto nemohli nalézt, v brožuře a ostatních informačních kanálech jsou uvedeny mobilní telefony přímo na řidiče, kteří je na místo určení navedou. Vytíženost jednotlivých tras je sledována a v případě potřeby je možné trasu upravit.
„Jsem rád, že se hlavní město Praha tímto krokem konečně přidává k českým městům, které již sběr jedlých olejů a tuků umožňují. Dojde tak nově k získávání velmi cenné druhotné suroviny, která má široké další využití. Po vyčištění ji lze použít například v zařízeních na výrobu energie, jako jsou kogenerační jednotky, nebo jako přídavek k pohonným hmotám,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

11:28 Tábor založí energetické společenství
Město Tábor dělá další krok k energetické soběstačnosti. Zastupitelstvo nyní schválilo vznik energet…
- 7:33 Žatec: Město uvolnilo peníze na zajištění střechy sladovny Dreherova pivovaru
- 20:36 Karlovy Vary: Primátorka města přijala norského Chargé d´affaires
- 16:26 Plzeň: Festival Summer Circus oživí město
- 11:28 Děčín: Nejen nové toalety zvyšují komfort cyklistů
- 7:13 Turnov: Město nabízí pronájem prostor pro ordinaci