Praha podpoří projekt proti nebezpečnému onemocnění

11.03.2016 14:21 | Zprávy

Mimořádně nebezpečné invazivní meningokokové onemocnění nepřežije průměrně jeden z deseti nemocných. Nejčastěji jsou jeho vysokému riziku vystaveny děti včetně batolat či kojenců. Snížit tato rizika se snaží projekt Za zdraví dětí, který finančně podpořilo hlavní město Praha.

Praha podpoří projekt proti nebezpečnému onemocnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

„Cílem je informovat veřejnost o této mimořádně nebezpečné infekci a hlavně o její jediné možné prevenci. Nemoc je obtížné včas rozpoznat, nicméně se lze proti ní účinně bránit. Nejvhodnějším a současně velmi účinným nástrojem obrany je očkování, což ale dosud zdaleka není v obecném povědomí veřejnosti. Proto jsem radě hlavního města předložil a doporučil podpořit finančním darem projekt Za zdraví dětí. Jeho smyslem je popularizační formou seznámit veřejnost s riziky i včasnou prevencí nemoci,“ uvádí Radek Lacko, radní hlavního města pro oblast zdravotnictví a bydlení.

Onemocnění způsobené bakterií Neisseria meningitidis  je nebezpečné i pro ty, kdo jej přežijí. Zhruba každý pátý postižený trpí doživotními následky. Ve většině případů vyžadují následky nemoci nákladnou léčbu a trvalou asistenci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Váleční veteráni mohou od října cestovat v MHD zdarma

10:23 Mladá Boleslav: Váleční veteráni mohou od října cestovat v MHD zdarma

Rada města schválila úpravu ceníku Dopravního podniku Mladá Boleslav.