Praha vnímá myšlenku Smart Cities jako koncept lépe fungujícího města, které umí dobře hospodařit a zajišťuje svým obyvatelům komfortní život. Přitom používá nejmodernější technologie a šetří životní prostředí.
„Chci, aby se o tématu Smart Cities jen nemluvilo, ale aby se Praha chytrým městem opravdu stala. Ty technologie jsou už k dispozici a my se je musíme naučit smysluplně využívat. Mluvím například o rozmístění chytrých popelnic, které odpadky samy lisují nebo instalací inteligentního osvětlení. To zase v praxi funguje tak, že pouliční osvětlení mimo jiné dokáže počítat volná parkovací místa jak v rezidenčních, tak parkovacích zónách a vy si můžete prostřednictvím aplikace jednoduše zjistit, kde můžete zaparkovat. Jde nám také o to, pomocí chytrých aplikací turisty navádět i do dalších zajímavých míst v Praze, kam se za normálních okolností nepodívají,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV