Praha zahájila spolupráci s Varšavou

17.03.2017 12:28

Hlavní město Praha navázalo spolupráci s partnery z Varšavy v rámci mezinárodního projektu MOBILE IN EUROPE. Ten byl předložen a schválen v polském národním operačním programu „Operational Programme Knowledge Education Development (POWER), kde se jedna z oblastí zaměřuje na téma nadnárodní mobility.

Praha zahájila spolupráci s Varšavou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu
reklama

„Jde o významný úspěch metropole na poli mezinárodní spolupráce. Díky našemu Operačnímu programu Praha – pól růstu ČR a aktivitě při jeho realizaci jsme mohli navázat spolupráci s polským operačním programem a vzájemně si poskytnout důležité zkušenosti z dobré praxe při implementaci takzvaných politik v oblasti podnikání, zaměstnanosti a vzdělávání,“ uvedla radní hl. m. Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Hlavní město Praha se do projektu MOBILE IN EUROPE zapojí v roli přidruženého partnera, to znamená bez nutného finančního vstupu. V této roli však získá velmi zásadní data pro další inovace a vylepšení implementace politik v klíčových tématech projektu, tedy podnikání, zaměstnanost a vzdělávání. Polský partner velmi ocenil zkušenosti a dobrou praxi v Praze. Proto se zástupci Varšavy rozhodli také pro další formu spolupráce založené na pravidelných návštěvách naší metropole, odkud chtějí kvalitní zkušenosti přenést do polského prostředí.

„Není zcela běžné, že se v České republice podaří navázat takto zajímavou a významnou spolupráci se zahraničním partnerem. Proto vstup do projektu, který nám může poskytnout zásadní a důležité příklady dobré praxe, jež pak v rámci našeho operačního programu budeme dále využívat, považuji za velký úspěch našeho odboru,“ doplnil Jan Hauser, ředitel odboru evropských fondů Magistrátu hlavního města Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc baví Olomouc: Svátky města trochu jinak

14:05 Olomouc baví Olomouc: Svátky města trochu jinak

Olomouc se po covidové pauze opět nadechuje a nádech to bude vskutku hluboký. O nadcházejícím víkend…