Přerov: Na přerovské radnici opět zavlaje po roce tibetská vlajka

27.02.2016 21:40 | Zprávy
autor: PV

Vlajka pro Tibet bude 10. března vlát na přerovské radnici. O vyvěšení červeno-bílo-modro-žluté standarty rozhodli v únoru radní města. Vlajka byla vyvěšena i loni, a to po desetileté odmlce - od roku 2005 až do roku 2015 byla vlajka uschována ve skříni, protože její vyvěšení zástupci města nepodporovali a u Přerovanů vyvolávala iniciativa rozporuplné reakce.

Přerov: Na přerovské radnici opět zavlaje po roce tibetská vlajka
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí

Vlajkou bude připomenuto 57. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, které bylo násilně potlačeno armádou Čínské lidové republiky. V západní Evropě se od poloviny 90. let toto výročí připomíná celosvětovou akcí „Vlajka pro Tibet“, ke které Česká republika přistupuje od roku 1996. Iniciativa poukazuje na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Finalisté soutěže na novou vizuální identitu města

16:32 Pelhřimov: Finalisté soutěže na novou vizuální identitu města

Soutěž na novou vizuální identitu města Pelhřimov vstoupila do další fáze. Porota složená z odborník…