Přerov: Pětitýdenní bilance radarů - Pokuty za překročení rychlosti za 3 miliony korun

13. 11. 2018 19:46

Radary, které měří od prvního října rychlost projíždějících aut ve třech místních částech Přerova, už zaznamenaly 5 101 případů překročení dovolené rychlosti. K provozovatelům vozidel doputovaly z magistrátu pokuty v celkové výši 3 miliony 32 tisíc korun. Na účet města přišla od řidičů zatím částka 1 milion 782 tisíc korun.

Přerov: Pětitýdenní bilance radarů - Pokuty za překročení rychlosti za 3 miliony korun
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí

Nejvíce případů porušení povolené rychlosti bylo zatím zaznamenáno v místní části Lýsky, řidiči ale překračují padesátku také na silnici v Kozlovicích a Lověšicích. „Zhruba v padesáti případech byla rychlost překročena o více než 40 kilometrů v hodině – čili řidiči jeli devadesátkou, největším rekordmanem je dosud šofér, který měl na tachometru 112,“ podotkla Jitka Kočicová z přerovského magistrátu.

Oznámení o přestupcích zpracovává šest úředníků, zatím svou práci časově zvládají. „Ovšem do šesti týdnů budeme zahajovat správní řízení – a to v případech, kdy provozovatel vozidla ve stanovené lhůtě nezaplatil, nebo odmítl pokutu zaplatit s odůvodněním, že v předmětnou dobu seděl za volantem někdo jiný. Pak uvidíme, zda budeme personálně tato řízení zvládat,“ konstatoval tajemník přerovského magistrátu Petr Mlčoch.

S nápadem pořídit radary do třech místních částí přišel Výbor pro místní části, zastupitelé následně návrh schválili. Pořízení radarů přišlo město Přerov na 2 miliony 272 tisíc korun. Od září letošního roku probíhal zkušební provoz, od října se už měří „naostro“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Jarní úklid začne v polovině března, dříve to není možné

21:49 Valašské Meziříčí: Jarní úklid začne v polovině března, dříve to není možné

Ve dnech 18. března až 13. dubna se ve Valašském Meziříčí uskuteční organizovaný jarní úklid. Od 11.…