Přerov: Řidiči autobusů vstoupili do stávkové pohotovosti

26.11.2014 21:04

Do stávkové pohotovosti vstoupili 26. listopadu nespokojení zaměstnanci Dopravní a logistické společnosti, která v Přerově provozuje městskou hromadnou dopravu. O svém rozhodnutí informovali přerovského primátora.

Přerov: Řidiči autobusů vstoupili do stávkové pohotovosti
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí

„Byli jsme ujištěni, že vyhlášení stávkové pohotovosti se žádným způsobem nedotkne provozu městské autobusové dopravy. Lidé se tedy v této fázi nemusejí obávat, že by přišli o svoje spoje, nebo se jim jiným způsobem zkomplikovalo cestování autobusem po Přerově,“ konstatoval primátor Vladimír Puchalský.

Zástupci odborové organizace uvedli i důvod stávkové pohotovosti. „Náš zaměstnavatel s námi odmítá mluvit o kolektivní smlouvě a o benefitech, které jsme navrhli. Ať už se jedná třeba o volnou jízdenku, stravenky, nebo penzijní fond. Kolektivní smlouvu jsme předali 18. března – a od té doby s námi nikdo nekomunikuje. Nedohodli jsme se ani za pomocí zprostředkovatele z Ministerstva práce a sociálních věcí,“ zdůraznil předseda Nezávislého odborového svazu automobilové dopravy Rudolf Parák, který zastupuje pracovníky Dopravní a logistické společnosti. Ten zároveň řekl, že pokud nedojde ke shodě, promění se stávková pohotovost v regulérní stávku.

„Odboráři byli z naší strany ujištěni, že město Přerov – coby objednatel veřejné služby - na vzniklé situaci nenese žádnou vinu a není oprávněno do kolektivního vyjednávání vstupovat,“ uvedl závěrem primátor Vladimír Puchalský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: prerov.eu

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Parkoviště u nemocnice by mělo sloužit počátkem příštího roku

15:36 Hradec Králové: Parkoviště u nemocnice by mělo sloužit počátkem příštího roku

Zeleni na nábřeží Labe u hradecké fakultní nemocnice by mělo ulevit nové parkoviště. Radní včera sch…