Přerov: Školy zůstávají zavřené i pro budoucí prvňáčky, zápisy se odkládají

17.03.2020 18:15 | Zprávy

Zápisy dětí do přerovských prvních tříd se kvůli nouzovému stavu nebudou v plánovaném termínu – tedy v pondělí 6. a v úterý 7. dubna – konat. Odbor sociálních věcí a školství přerovského magistrátu čeká na pokyn Ministerstva školství, pak vypíše nové termíny zápisů.

Přerov: Školy zůstávají zavřené i pro budoucí prvňáčky, zápisy se odkládají
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí

Děti, které do konce srpna letošního roku oslaví šesté narozeniny, se přijdou k povinné školní docházce zapsat zřejmě až v květnu. „Očekáváme, že k zápisu přijde asi 470 předškoláků – až skončí nouzový stav vyhlášený kvůli nebezpečí nákazy koronavirem, budeme rodiče informovat o novém termínu,“ řekl náměstek přerovského primátora Petr Kouba. Informace najdou zákonní zástupci na úřední desce magistrátu, na webu města, na nástěnkách mateřských škol a zveřejněny budou také v médiích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Jste hrdý na to, že nemáte nic společného s koalicí SPOLU

A na to, že kandidujete se SPD hrdý jste? Já měl vždy za to, že jste spíš pravicový a nepopulističtí, což SPD není. A když jste tak hrdý na to, že jste Svobodní, jak si vysvětlujete, že strana sama má tak málo voličů a nepřekračujete sami 5% hranici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Do domů s pečovatelskou službou se stěhují noví klienti

13:05 Kroměříž: Do domů s pečovatelskou službou se stěhují noví klienti

V Kroměříži fungují od 1. července domy s pečovatelskou službou. Jde o domy v Nitranské ulici, kde j…