Odbor provádí u všech žadatelů vlastní sociální šetření a připravuje podklady, aby rada města výsledným souhlasem, resp. nesouhlasem vyjádřila jednoznačný postoj zejména k těm občanům, kteří mají dluhy vůči městu, dlouhodobě žijí ze sociálních dávek a nemají zájem svůj status měnit. Na posledním jednání rada města vydala z celkem dvaceti žádostí osm nesouhlasných stanovisek pro příjemce dávek v hmotné nouzi.
„Bylo to zejména z důvodů nereagování na výzvy k jednání, nezdržování se na uvedené adrese, neplnění závazků vůči městu – jako jsou poplatky za komunální odpad či neuhrazené pokuty, nebo proto, že ubytovací zařízení nesplňuje podmínky dané zákonem,“ vysvětluje místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková.
Vzhledem k náročnosti šetření získalo město Příbram mimořádný dotační titul od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. „Získali jsme tak nástroj účinnějšího řešení nevhodných bytových podmínek zejména rodičů s dětmi a intenzivnějšího výkonu sociální práce zejména u občanů žijících dlouhodobě ze sociálních dávek,“ doplňuje vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Robert Dikan.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV