Příbram: Výročí korunovace milostné sošky P. Marie Svatohorské

07.06.2018 21:22 | Zprávy

Výročí korunovace milostné sošky P. Marie Svatohorské“ bude slaveno současně jako Hlavní pouť české církevní provincie.

Příbram: Výročí korunovace milostné sošky P. Marie Svatohorské
Foto: Příbram
Popisek: Příbram

Vpředvečer slavnosti, v sobotu 9. června, je pro poutníky připraveno slavení českých mariánských nešpor v 19:00 u Korunovačního oltáře, po nichž v 19:30 následuje mešní liturgie s následným světelným průvodem. Celebrovat bude P. Zdeněk Wasserbauer.

V den slavnosti, v neděli 10. června, bude hlavní program zahájen varhanní půlhodinkou v 9 hodin v basilice, na náměstí před Svatou Horou bude program zahájen v 10:00 krátkou přednáškou PhDr. Věry Smolové z historie Svaté Hory.
V 10:30 následuje společná modlitba růžence.
Slavnostní mši sv. v 11:00 bude celebrovat Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský a primas český, a to za spoluúčasti českých a moravských biskupů. Účast přislíbili též zástupci veřejného života. Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Hasiči a fotbalisti zajistili zábavu zvířatům v zoo

11:17 Olomouc: Hasiči a fotbalisti zajistili zábavu zvířatům v zoo

Zhruba čtyři desítky vyřazených hadic přivezli do olomoucké zoo chválkovičtí hasiči.