Příbram modernizovala kamerový systém. Informace mohou využívat strážníci i policisté

28.11.2017 21:02

V průběhu prosince 2017 bude dokončena modernizace městského dohlížecího kamerového systému, jehož obnovu Městská policie Příbram zahájila před dvěma lety. Cílem této první etapy bylo zmodernizovat nejen dohledové centrum na operačním středisku městské policie, ale hlavně vyměnit celou technologii kamerového systému.

Příbram modernizovala kamerový systém. Informace mohou využívat strážníci i policisté
Foto: Příbram
Popisek: Příbram

Do nově zbudovaného dohledového centra v budově městské policie na náměstí T. G. Masaryka budou bezdrátovým přenosem dodávány informace z 18 nových kamer s vysokým rozlišením. „Rozlišovací schopnosti kamer umožňují díky mnohonásobnému přiblížení přečíst registrační značku, a to i za zhoršených viditelných podmínek, na několik set metrů,“ uvedl v této věci starosta města Příbrami Jindřich Vařeka. Tento nově vybudovaný systém bude sloužit nejen pro strážníky městské policie, ale i pro policisty Policie ČR, kteří budou mít možnost nahlížení a vstupu do tohoto systému.

„Po dokončení modernizace očekáváme zvýšení počtu dokázaných a objasněných přestupků či trestných činů a také rychlejší reakce na aktuální dění na území města,“ uvedl dále z pohledu kontroly a zajištění bezpečnosti obyvatel Příbrami starosta a doplnil, že v příštím roce by měl být systém kamerových bodů postupně rozšířen do dalších částí města.

Jak modernizace systému ve městě probíhá? Stávající kamerové body jsou nově osazovány výkonnými otočnými bezpečnostními IP kamerami AXIS Q 6155 E, které zachycují vysoce kvalitní video HD 1080p. „Při plné snímkové frekvenci a výkonným třicetinásobným optickým zoomem umožňují hloubkové zkoumání konkrétních oblastí v jakémkoliv směru pohledu nebo světelných podmínkách,“ vysvětlila velitelka Městské policie Příbram Jaroslava Vodičková s doplněním, že kamery jsou vybaveny novou technologii laserového ostření, které umí zaměřit na objekty bez ohledu na úroveň osvětlení. „Kamera je tak vždy zaostřena optimálně a v každou chvíli poskytuje ostrý záběr,“ objasnila velitelka. Další funkcí kamer je technologie Sharpdome, která umožňuje monitoring objektů umístěných až 20° nad horizontem kamery a Speed Dry, která umožňuje rychlé oschnutí kamery a technologií Zipstream, která pomáhá snížit šířku pásma a úroveň ukládání až o 50%.

Předpokládané konečné celkové náklady na vybudování celého systému se odhadují na částku mezi 5 až 6 miliony korun.

Městský dohlížecí kamerový systém vznikl ve městě Příbram již v roce 1999, kdy byly první analogové kamery osazeny na nejvíce frekventovaných částech města: na náměstí T. G. Masaryka, na náměstí 17. listopadu, v Pražské ulici, na Kulturním domě či v Jiráskových sadech. Další kamery byly postupně přidávány do dalších městských částí jako například do ulic Milínská, Čechovská, Brodská, Ryneček a na Březové Hory.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Akvapark vznikne u Vltavy, město hledá soukromého investora

7:17 České Budějovice: Akvapark vznikne u Vltavy, město hledá soukromého investora

Město České Budějovice představilo jednoznačné plány k výstavbě akvaparku na levém břehu Vltavy, pob…