Prostějov: Klimatické podmínky zastavily rekonstrukci parkoviště v Kratochvílově ulici

08.12.2023 10:32 | Tisková zpráva

Sněhem zasypané parkoviště v centru Přerova, které mělo do 10. prosince projít celkovou rekonstrukcí, se 18. prosince opět otevře řidičům – ovšem neopravené. Důvodem jsou nízké teploty, které znemožnily pokládku asfaltu a instalaci závor. „Tyto práce nelze provádět při teplotách nižších než 5°C. Oprava parkoviště v Kratochvílově ulici bude dokončena na jaře příštího roku,“ informoval David Holas z přerovského magistrátu.

Prostějov: Klimatické podmínky zastavily rekonstrukci parkoviště v Kratochvílově ulici
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov

Za všechny práce včetně instalace parkovacího systému s vjezdními i výjezdními kamerami zaplatí město bezmála 2 a půl milionu korun i s DPH. Práce provádějí pracovníci Technických služeb města Přerova a jejich jednatel k této záležitosti v říjnu – kdy rekonstrukce začala – řekl: „Čeká nás pokládka nového asfaltového povrchu parkoviště, realizace vjezdových a výjezdových zvýšených refýží, montáž vsakovacích tvárnic včetně drenáže a zasakovacích bloků, instalace nového parkovacího systému včetně rozvodů kabelů, instalace nového svislého a vodorovného dopravního značení, a nakonec provedeme terénní úpravy.“

Na místo bude provizorně nainstalován původní automat, takže řidiči budou na parkovišti platit podle platného sazebníku.

reklama

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Díky projektu re-use se vloni vybralo přes 400 tisíc korun

22:31 Hradec Králové: Díky projektu re-use se vloni vybralo přes 400 tisíc korun

Více než 400 tisíc korun získaly vloni Hradecké služby díky re-use projektu. Peníze nyní pomáhají př…