Prostějov: O místním nádraží stále jednáme, říká náměstek primátora

4. 2. 2020 20:33

Na konci roku 2018 vyvolala rozruch informace, že Správa železniční a dopravní cesty má v plánu bourat výpravní budovu místního nádraží v Prostějově.

Prostějov: O místním nádraží stále jednáme, říká náměstek primátora
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

O situaci hovoří náměstek primátora Jiří Rozehnal:

Je naprosto pochopitelné, že zpráva  tak, jak byla tehdy interpretována, vyvolala odpovídající reakce a emoce. Vše je třeba řešit koncepčně a s chladnou hlavou. Do dnešního dosud žádné rozhodnutí o osudu místního nádraží nepadlo. Jen se bohužel (někdy i záměrně) šíří lži, fámy a poplašné zprávy, což na klidu nikomu nepřidá a považuji to za zcela zbytečné.

Se zástupci Správy železnic (SŽ - dříve SŽDC) jsme se setkali s tím, že v rámci přípravy rozvoje  infrastruktury a rekonstrukce, což se týká mimo jiné hlavního i místního nádraží v Prostějově, připraví možné varianty řešení. To si pochopitelně vyžádá z jejich strany odpovídající čas. Čekáme tedy na návrhy, odhadem by to mohlo být asi v druhé polovině roku 2020. Jednali jsme již také s několika zájemci o budoucím využití objektu, ale jak jsem uvedl, čekáme na upřesňující informace Správy železnic.

Názory občanů, kteří se jednoznačně vyjádřili na podporu záchrany budovy, vnímáme a bereme je  vážně stejně tak, jako například při nedávném řešení lokality kolem Kulturního a společenského centra.

Můj osobní názor je ten, že v případě bude-li přijatelná kupní cena a bude jisté dlouhodobé využití objektu, který se musí zrekonstruovat, tak jsem pro zachování budovy. Hlavní a rozhodující bude rozhodnutí zastupitelstva města, samozřejmě až to bude aktuální. Teď musíme být trpěliví a připraveni jednat o všech alternativách, které dostaneme na stůl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klimkovice: Město odpustí nájem drobným podnikatelům, přijímá i další opatření

21:49 Klimkovice: Město odpustí nájem drobným podnikatelům, přijímá i další opatření

Drobní živnostníci a majitelé obchodů i dalších provozoven v Klimkovicích, kteří sídlí v městských o…