Prostějov: Zastupitelstvo města schválilo rozpočet pro rok 2020

04.12.2019 19:34 | Zprávy
autor: PV

Město tak bude v příštím roce hospodařit s výdaji ve výši jedné miliardy 105,6 milionu korun.

Prostějov: Zastupitelstvo města schválilo rozpočet pro rok 2020
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov

„Většinu z nich kryjí příjmy města přesahující 1,036 miliardu korun, na část stavebních investic a oprav využije město své rezervy z předcházejících let. Rozpočet byl sestaven jako proinvestiční, do oblasti stavebních investic a oprav směřuje čtvrtina rozpočtovaných výdajů, konkrétně 272,27 milionu korun,“ uvedl primátor František Jura a přidal přehled největších investičních akcích roku 2020:

  • Přístavba šaten na zimním stadionu (50 mil. Kč)
  • Přivaděč vody do průmyslové zóny (30 mil. Kč)
  • Rekonstrukce tělocvičny v DDM - Vápenice (25 mil Kč)
  • Severní obchvat města - přeložka (20 mil. Kč)
  • Nový park – jih – Okružní (17 mil. Kč)
  • EÚO bytového domu M. Pujmanové (15,5 mil Kč)
  • Regenerace panelového sídliště B. Šmerala – I. etapa (15 mil.)

Plán hospodaření dále zahrnuje investice a opravy v mateřských a základních školách zřizovaných městem, finance na projektovou dokumentaci Kulturního domu, rozšíření kapacity Azylového centra, rekonstrukci hasičské zbrojnice v Domamyslicích a řadu dalších.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Na kastraci koček přispělo letos město 150 tisíci korunami

11:28 Olomouc: Na kastraci koček přispělo letos město 150 tisíci korunami

Především snížení počtu divokých toulavých koček žijících na území města v kočičích koloniích je dův…