Prostějov: Změna územního plánu má za sebou veřejné projednání

14.01.2022 21:23 | Tisková zpráva

Veřejné projednání návrhu V. změny Územního plánu Prostějov (ÚP) včetně vyhodnocení vlivů této změny na udržitelný rozvoj území mělo kvůli aktuální epidemické situaci formu videokonference, která měla dvě části.

Prostějov: Změna územního plánu má za sebou veřejné projednání
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov

První část byla informativní , kde byla veřejnosti promítnuta prezentace všech navrhovaných změn. V druhé části byly zodpovězeny dotazy občanů projektantem, pořizovatelem a určeným zastupitelem. „Celkem jsme v průběhu videokonference zaznamenali zhruba osm desítek účastníků. Prezentace návrhu trvala přibližně 45 minut, diskuse pak více než dvě hodiny,“ říká náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Důležitým bodem projednávání byly připravované změny územního plánu týkající se prostoru mezi nemocnicí a lesoparkem Hloučela. V tomto území je v V. změně ÚP navržena bytová výstavba a rozšíření lesoparku Hloučela umožňující další rozvoj města. Rozšíření zeleně bude na náklady soukromého vlastníka. Současný majitel zároveň nabízí samosprávě bezplatně část svých pozemků, na kterých by měla vzniknout příjezdová páteřní komunikace k další rozvojové lokalitě, ve které jsou i městské pozemky.

Občané mají stále možnost seznámit se s návrhem, a to až do 18. ledna letošního roku. Návrh je možné si prohlédnout na webových stránkách města ZDE nebo přijít na Odbor územního plánování a památkové péče Magistrátu města Prostějova, kde je k dispozici kompletní dokumentace v papírové podobě. Po dobu zveřejnění mohou občané na navržené řešení reagovat písemnými připomínkami nebo námitkami.

„V návaznosti na výsledky projednání bude následovat další postup dle ustanovení stavebního zákona. Návrh vyhodnocení připomínek a návrh rozhodnutí o námitkách bude doručen dotčeným orgánům a krajskému úřadu jako nadřízenému orgánu, aby uplatnily svá stanoviska. Následně bude návrh předložen ke schválení zastupitelstvu,“ dodává Rozehnal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha vidí budoucnost v cirkulární ekonomice

12:38 Praha vidí budoucnost v cirkulární ekonomice

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo na svém jednání Strategii pro přechod na cirkulární ek…