První Olomoučánek roku 2022 si dal načas

04.01.2022 10:14 | Tisková zpráva

Na letošní první miminko města Olomouce jsme si museli počkat déle než obvykle. Malý Matteo se narodil 2. ledna ve 4:05.

První Olomoučánek roku 2022 si dal načas
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Nestalo se tak ale v olomoucké porodnici, nýbrž doma. A ačkoli jsou domácí porody poslední dobou čím dál oblíbenější, v tomto případě nebyl v plánu. Chlapeček své rodiče pravděpodobně dost překvapil. S rychle postupujícím porodem maminka do porodnice totiž ani nestihla přijet.

„U nás na porodním sále už maminka porodila pouze placentu. Oba, maminka i miminko, jsou v pořádku. Chlapeček se narodil s mírami 3370 gramů a 50 centimetrů,“ řekl ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Demolice zámečku přispěje ke zklidnění lokality

22:05 Jablonec nad Nisou: Demolice zámečku přispěje ke zklidnění lokality

Statutární město Jablonec nad Nisou zahájilo projekt Demolice objektu Zámeček, Dubová 293, Kokonín.