Odbor životního prostředí Magistrátu města Olomouce spolupracuje se specializovaným subjektem, který zraněného nebo uhynulého ptáka z místa odstraní. "Je však třeba uklidnit situaci, neboť dosud nebyl potvrzen jediný případ nákazy přenesené na člověka od volně žijících ptáků,“ zdůraznil vedoucí odboru životního prostředí magistrátu Petr Loyka. „Přikrmování volně žijících ptáků v zimě a jejich pozorování je nerizikové chování člověka, při kterém se člověk nemá šanci se ptačí chřipkou nakazit. Je také zcela nesmyslné volně žijící ptáky pod záminkou strachu z ptačí chřipky vyhánět na území města z míst, kde se nyní vzhledem k zimnímu období ve větším počtu vyskytují,“ vysvětlil Petr Loyka.
Při nálezu většího počtu uhynulých ptáků (více než pěti kusů) nebo i jednotlivých uhynulých vodních ptáků či dravců je samozřejmě nutné vždy kontaktovat Krajskou veterinární správu pro Olomoucký kraj na čísle 720 995 206.
Přílohy:
Otázky a odpovědi související s problematikou ptačí chřipky
Z důvodu výskytu ptačí chřípky v Olomouci, reaguje odbor životního prostředí Magistrátu města Olomouce na dotazy občanů. Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky i doporučení, jak postupovat v konkrétních případech. Odpovídá vedoucí OŽP Petr Loyka:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV