Zástupci Havířova jednali s krajskými radními o plánované rekonstrukci vstupního vestibulu a šatny sester v havířovské nemocnici a případném nákupu nové zdravotnické techniky. Probíralo se také učňovské školství a jeho spolupráce se základními školami nebo rekonstrukce hřiště Gymnázia na ulici Komenského a ZŠ Gorkého.
"Spoustu problémů nebo záležitostí, kterými se zabývají lidé a obce v celém Moravskoslezském kraji, musíme řešit u stolu, na krajském úřadě v Ostravě. Považuji za opravdu přínosné vyjíždět do regionu a seznámit se s nejrůznějšími tématy osobně. Během setkání se starosty a zástupci spolků se napřímo dozvídáme, co občany zaměstnává, v čem by potřebovali podpořit, nebo co je naopak těší. Během diskuzí mohou vzniknout nápady či podněty, které by jen z emailové komunikace třeba nevyplynuly," řekl hejtman kraje Ivo Vondrák a dodal, že vždy vítá příležitost osobně prezentovat konkrétní plánované aktivity kraje.
Také město město Havířov tato jednání vítá. "Oceňuji zájem krajských radních navštívit Havířov a řešit záležitosti našeho města přímo tady u nás. Naše spolupráce s krajem je na velmi vysoké úrovni," prohlásila primátorka Havířova Jana Feberová.
Na Karvinsku kraj v roce 2018 počítá s investicemi do reprodukce majetku v celkové výši 390 milionů korun. Půjde nejen o rekonstrukce a opravy budov, ale i o novostavby. Prostředky půjdou do školství, zdravotnictví i sociální oblasti, kde bude letos například zahájena rekonstrukce ubytovací části a přístavba budovy D v Novém domově v Karviné s vybavením za téměř 70 milionů. Dalším záměrem je pak rekonstrukce a výstavba Domova Březiny v Petřvaldu s předpokládanými náklady 210 milionů korun.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

