Rekonstrukce silnic v Žamberku

28.12.2014 20:26 | Zprávy
autor: zamberk.cz

V pondělí 1. prosince byla dána do provozu opravená silnice II/312. Od kruhového objezdu Klostermanovou ulicí "Ke Svatým" a dále až k železničnímu přejezdu.

Rekonstrukce silnic v Žamberku
Foto: wikipedia
Popisek: Žamberk.

Projekt byl zpracovaný už v r.2008, jednání o financování byla dlouhá a složitá, Pardubický kraj jako vlastník komunikace investici zařadil na letošní rok. Oprava byla zahájena v srpnu 2014 a její součástí byla výměna kanalizačního sběrače a vodovodních přípojek. Opravu zajišťovala servisní organizace města VAK v.o.s. Žamberk v zastoupení firmy Vencl-Servis vodovody a kanalizace s.r.o. Žamberk. Dále oprava chodníku v Klostermannově ul. od kruhového objezdu po ul. Na Rozálce - zajišťovaly TS Žamberk s.r.o. s nákladem cca 2 mil. Kč včetně nového veřejného osvětlení v témže úseku s cenou cca 0,9 mil. Kč. Obě tyto akce byly financovány z rozpočtu města Žamberk. Investice Pardubického kraje byla ve výši 24 mil.Kč a zhotovitelem byla firma STRABAG.

Poděkování patří všem realizátorům, ale i občanů bydlícím v dotčené oblasti za trpělivost, se kterou překonávali vzniklé překážky, a všem řidičům, kteří museli jezdit po objízdných trasách. Poděkování patří rovněž Pardubickému kraji, který zajistil finanční prostředky na opravu této komunikace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Írán

Podle vás je režim v Íránu lidský? V čem jako? O USA si iluze nedělám, ale na režimu v Íránu fakt nic pozitivního neshledávám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Kameny zmizelých, připomínají oběti holokaustu

7:16 Plzeň: Kameny zmizelých, připomínají oběti holokaustu

V plzeňské Plachého ulici č. 4 žil do roku 1942 Jaroslav Růžička, byl deportován do Terezína, kde 13…