Roudnice nad Labem: Rekonstrukce omezí dopravu již příští týden

16.05.2018 20:38

Plánovaná rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Kratochvílově ulici dočasně přinese zásadní změny místní automobilové dopravy. Již příští pondělí 21. května dojde k úplnému uzavření průjezdu mezi kruhovými objezdy na Špindlerově třídě. Seznamte se s podobou objízdné trasy, která bude platná po dobu průběhu prací.

Roudnice nad Labem: Rekonstrukce omezí dopravu již příští týden
Foto: archív autora
Popisek: Roudnice nad Labem

Již přístí pondělí 21. května dojde k plánovanému uzavření mezi kruhovými objezdy na Špindlerově třídě. Vzhledem k nepozornosti a neohleduplnosti řidičů v průběhu víkendové uzavírky z počátku května, však oproti původnímu plánu nebude tato komunikace průjezdná ani pro autobusy a vozidla záchranné služby. V současné chvíli probíhá dokončování úprav jízdních řádů linkových autobusů a MHD. Veřejnost s nimi bude seznámena v nejbližším možném termínu.

Severočeská vodárenská společnost zahájila plánovanou investiční akci roku 2018: rekonstrukci vodovodu a kanalizace v Kratochvílově ulici. Průběh hlavních prací, které zahájí v novém termínu 21. května, probíhajících na silnici II/246, si však vyžádá semaforovou regulaci, která umožní zajistit bezpečnou průjezdnost lokality.

Řešením by byl třícestný semafor, který by však, vzhledem k místním dopravním poměrům, způsobil kolony vozidel s dlouhou čekací dobou. Došlo tak ke zvolení vhodnější dvoucestné varianty za podmínky, že silnice II/240 (Špindlerova) bude po dobu průběhu prací uzavřena mezi kruhovými objezdy u OD Říp a Billa, a to i přesto, že zde dojde pouze k několika propojením vedení kanalizace a plynu.

Pro objetí uzávěry směrem z centra je možno užívat místní komunikace Vrchlického, Neklanova nebo Podlusky, kudy bude vedena oficiální objížďka. Ve směru na Krabčice je pak možno jet ulicí Řipskou nebo přes Bezděkov. Oficiální objížďka pro nákladní vozidla povede po dálnici D8 a dále pak přes Litoměřice a zpět přes Křešice a Polepy. 

O rekonstrukci se více dozvíte ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Ceny města se udělovaly již popatnácté

9:37 Valašské Meziříčí: Ceny města se udělovaly již popatnácté

Již popatnácté v řadě se ve Valašském Meziříčí ve čtvrtek 17. ledna rozdávaly Ceny města a Cena star…