Rožnov pod Radhoštěm: Rozsáhlá rekonstrukce plynovodu v oblasti 1. máje začne příští týden

04.03.2021 17:57

Od příštího týdne začíná rozsáhlá rekonstrukce plynovodu v oblasti 1. máje v Rožnově pod Radhoštěm. Ta je rozdělená do 4 etap, přičemž každá bude trvat přibližně jeden měsíc. Současně se zde kvůli rekonstrukci musí pokácet několik vzrostlých stromů.

Rožnov pod Radhoštěm: Rozsáhlá rekonstrukce plynovodu v oblasti 1. máje začne příští týden
Foto: roznov.cz
Popisek: Náměstí v Rožnově pod Radhoštěm
reklama

Rozsáhlá rekonstrukce plynovodu v oblasti 1.máje začne v druhém březnovém týdnu a bude trvat do konce června 2021. Celkově se bude dělit do 4 etap, které na sebe vzájemně navazují. První etapa začíná na ulici Zemědělská po ulici 1. máje 1320, následně přes celou ulici 1. máje, ulici Travinářskou až po ulici Pod Hrází. Obyvatelé těchto oblastí se musí připravit na dočasné technologické odstávky plynu v době přepojování na nový plynovod. Dodavatelem jsou však slíbená co nejmenší omezení v běžném fungování.

„Obyvatelé, kterých se rekonstrukce dotkne, byli informování dopředu informačními letáky na dveřích v panelákové zástavbě a v rodinné zástavbě obdrželi oznámení do svých schránek. Čekají nás také jistá dopravní omezení, ale dodavatel prací se snaží o co nejkratší úseky, tak aby ta omezení byla minimální,“ uvedla místostarostka Kristýna Kosová.

V rámci rekonstrukce plynovodu je nutné pokácet několik vzrostlých stromů, jejich obnova je již však zapracována do projektu Revitalizace zeleně 1.máje. Konečná úprava chodníků a komunikací po rekonstrukci bude realizována nejpozději do 26. července 2021.

Oznámení a informace o rekonstrukci plynovodu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město získalo stomilionovou dotaci na lávku u Aldisu

14:05 Hradec Králové: Město získalo stomilionovou dotaci na lávku u Aldisu

Stavba lávky přes Labe u hradeckého kongresového centra Aldis má začít za pár měsíců.