Slaný: Slánští profesionální hasiči slaví 50. výročí

16.09.2020 10:13

Výstava zachycující padesátiletou historii profesionálního sboru ve Slaném je pro veřejnost k vidění v budově Městského úřadu ve Velvarské ulici ve Slaném do konce září. Vstup zdarma.

Slaný: Slánští profesionální hasiči slaví 50. výročí
Foto: archív Slaný
Popisek: Slaný
reklama

Městský úřad ve Slaném poskytl zázemí pro výstavu, která mapuje padesátiletou historii profesionálních hasičů ve Slaném. Ke zhlédnutí je několik závěsných panelů  s unikátními dobovými fotografiemi, které nabízí pohled od vzniku profesionální jednotky v roce 1970 do současnosti. Výstava potrvá do konce září. Poté bude přesunuta na hasičskou stanici ve Slaném. Vstup pro veřejnost je zdarma.

„Slánská hasičská stanice je jednou z 33 stanic Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, která organizačně náleží do struktury územního odboru Kladno“ uvedl plk. Ing. Tomáš Hradil, ředitel územního odboru Kladno HZS Středočeského kraje. Na Slánsku funguje 15 jednotek dobrovolných hasičů např. v Plchově, Klobukách, Zlonicích, Smečně, Vraném atd. Nejstarší sbor je ve Velvarech. Zálohu slánským hasičům dělají zejména při dopravních nehodách především hasiči ze Zlonic.

Starosta města Slaný pan Martin Hrabánek, poděkoval za přístup a profesionalitu, s kterou svoji odpovědnou a zejména psychicky namáhavou práci dělají příslušníci slánského sboru a zdůraznil jejich nezastupitelnou roli při záchraně lidských životů i v ochraně majetku. Zároveň vyjádřil lítost nad zrušeným rozsáhlým programem, který si pro slánskou veřejnost i pamětníky hasiči připravili, a který byl zrušen s ohledem na možná rizika šíření nákazy COVID-19.

Budova hasičské stanice v Lázeňské ulici byla přistavena v 70. letech k již existujícímu Hasičskému domu, který byl postaven v roce 1940.  plk. Ing. Miloslav Svatoš – ředitel HZS Středočeského kraje poděkoval prostřednictvím velitele slánské stanice celé jednotce za odváděnou práci a činnost a popřál slánským hasičům hodně zdaru v pracovním i rodinném životě.

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje vydal ke svému jubileu limitovanou edici almanachu, který obsahuje množství zejména dobových fotografií. Ukázku těchto unikátních fotografií nabízí tato výstava. Návštěvníci mohou zhlédnout fotografie např. ze stavby stanice Slaný, dobovou i současnou hasičskou techniku anebo vybrané fotografie ze zásahů jednotky.

Na zahájení výstavy byli přítomni starosta Slaného pan Martin Hrabánek, místostarosta Radek Vondráček,

tajemník městského úřadu pan Jaroslav Brabec, ředitel Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje pan Miloslav Svatoš, Tomáš Hradil – ředitel územního odboru Kladno, Hasičského záchranného sboru  a velitel stanice Slaný pan Petr Vejražka, Hasičský záchranný sbor, Územní odbor Kladno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Již více než čtvrt roku působí ve městě asistenti prevence kriminality

13:49 Jihlava: Již více než čtvrt roku působí ve městě asistenti prevence kriminality

V Jihlavě je od dubna letošního roku realizován projekt Zavedení asistentů prevence kriminality, jeh…