Soběslav: Odbahnění rybníka Nový bylo zahájeno

04.02.2018 13:49 | Zprávy
autor: PV

Tento týden byly zahájeny přípravné práce na akci „Rybník Nový u Soběslavi – posílení přirozené funkce krajiny“. Dodavatelem této velmi náročné akce podpořené z Operačního programu životního prostředí je firma HYDRO&KOV, s. r. o., Třeboň.

Soběslav: Odbahnění rybníka Nový bylo zahájeno
Foto: Město Soběslav
Popisek: Soběslav

Po upuštění hladiny rybníka Nový začalo navážení kamene s cílem vytvoření mezideponie vytěženého sedimentu v jihovýchodním cípu rybníka. Zároveň začaly práce na druhé mezideponii spočívající ve skrývce ornice na zemědělské půdě nad sousedním parkem, kam bude navezena zbylá část vytěženého sedimentu z rybníka. Vytěžené bahno bude po vyschnutí, v průběhu podzimu letošního roku, odvezeno na pole v okolí Chlebova a následně zaoráno. Zhruba do poloviny února dojde k vykácení některých stromů na návodní straně hráze, a to v prostoru mezideponie budované v rybníku.

Vlastní vypuštění rybníka a odbahnění začne koncem února nebo začátkem března v návaznosti na klimatické podmínky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Maďarsko

Máte pravdu, že Maďaři mají s Moskvou taky špatné zkušenosti. Jak si ale vysvětlujete, že teď jsou Moskvě na ruku? Proč? Co z toho mají?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Pomoc ohrožené silence lepkavé

20:36 Žatec: Pomoc ohrožené silence lepkavé

Na první pohled nenápadná, při bližším pohledu velmi dekorativní. Silenka lepkavá je rostlina, která…