Sokolov: Chemička darovala škole kádinky a plynové kahany

28.11.2020 6:32

S měsíčním předstihem se Základní škola Švabinského dočkala nadílky, kterou jí připravila sokolovská chemička Synthomer v podobě plynových kartuší s ventily a kádinek.

Sokolov: Chemička darovala škole kádinky a plynové kahany
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.
reklama

To vše poslouží v nové učebně odborných předmětů chemie a fyzika, jíž má škola k dispozici od letošního září. Dary v hodnotě téměř 11 000 korun předal v úterý 24. listopadu ředitel Synthomeru Milan Brejchal ředitelce základní školy Lence Černé, učitelce chemie Ivaně Laslopové a starostce Renatě Oulehlové.

Kahany a kádinky slíbila společnost Synthomer škole při slavnostním otevření moderní učebny, jejíž vybudování přišlo město na více než 2,4 milionu korun. A nezůstalo jen u tohoto daru. Chemička nad učebnou rovněž převzala oficiální patronát. Učebna má kapacitu 30 žáků u šesti laboratorních stolů uspořádaných v pěti řadách a s jedním místem pro imobilního žáka. Uprostřed každé řady je skříňka s chemicky odolným dřezem. Každá lavice má elektropanel pro fyzikální pokusy.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21285 lidí

Společnost Synthomer už v loňském roce věnovala Základní škole Švabinského 50 000 korun na realizaci projektu pro rozvoj technického vzdělávání žáků. Finanční dar od Synthomeru využila škola zčásti na vytvoření klubovny pro nadané žáky a zčásti na pořízení materiálů pro výuku, například stavebnice či chemické soupravy.

Na začátku letošního školního roku vyslal Synthomer na Základní školu Švabinského rovněž odborníky na bezpečnost a ochranu zdraví. Ti se věnovali žákům šestých a sedmých tříd Seznámili je kromě jiného s tím, jak bezpečně zacházet s chemikáliemi, které se běžně objevují v domácnostech a nechyběly ani ukázky ochranných prostředků.

Sokolovská chemička pomáhá i dalším školám. Například žáci Základní školy Rokycanova obdrželi ochranné pláště a brýle, které mohou využívat při výuce volitelného předmětu chemie. Dar dostala i Základní škola Křižíkova. Podporovat technické vzdělávání se svými aktivitami snaží chemička zejména proto, že odborníků s technickým vzděláním je nedostatek a pociťuje to právě i Synthomer. Proto se snaží vzbudit zájem o tento obor už u žáků základních škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Svoz bioodpadu letos začne už na konci ledna

7:25 Litoměřice: Svoz bioodpadu letos začne už na konci ledna

Svoz bioodpadu bude letos zahájen mimořádnými termíny. První se uskuteční 25. - 26. ledna, druhý 22.…