Sokolov: Na adaptační pobyt už mohou děti vyjet i mimo kraj

06.05.2022 20:33 | Tisková zpráva

Adaptační pobyty, na které vyjely děti ze sokolovských škol poprvé v loňském roce, se natolik osvědčily, že je město finančně podpoří také letos. A to částkou pět milionů korun. Novinkou pak je, že si ředitelé škol mohou vybrat místo pro pobyt v celé České republice, nikoliv jen v Karlovarském kraji, jako tomu bylo v loňském roce.

Sokolov: Na adaptační pobyt už mohou děti vyjet i mimo kraj
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

Že mohli vloni vyjíždět školáci pouze v rámci našeho regionu, bylo podle místostarosty Ladislava Sedláčka dáno i tím, že projekt města, který iniciovala starostka Renata Oulehlová, měl rovněž pomoci místním podnikatelům, kteří se dostali kvůli koronaviru téměř do existenčních problémů. „Situace je už nyní zcela jiná, a protože hrozilo, že se nepodaří najít dostatek ubytovacích kapacit v regionu, mají ředitelé možnost vybrat místo pobytu kdekoliv v Česku. Samozřejmě se ale musí vejít do limitu, který je na každou školu zhruba stanoven podle počtu žáků,“ konstatoval místostarosta.

S nápadem zajistit pro děti adaptační pobyty přišla loni starostka města Renata Oulehlová, která přemýšlela, jak dětem pomoci s opětovným navazováním vzájemných kontaktů narušených uzavřením škol. Její návrh, poslat děti na pobyty do přírody, vyslyšela jak rada města, tak poté i zastupitelé. Sokolov se tak stal patrně prvním městem, které peníze ze svého rozpočtu využilo tímto způsobem.

Možnost poslat žáky na adaptační pobyty využily vloni na podzim všechny sokolovské základní školy. Na školu v přírodě se tak vyjelo přibližně 2303 dětí z celkového počtu zhruba 2496 žáků. Finanční prostředky byly poskytnuty školám jako účelově vázané a podléhaly řádnému vyúčtování. Nevyužité peníze byly vráceny zpět do rozpočtu zřizovatele, tedy města.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

20:27 Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

Autobusové spojení mezi Aší a německým Selbem začne fungovat od pondělí 13. května 2024.