Sokolov: Stát musí urychleně začít řešit situaci kolem útlumu těžby hnědého uhlí

19. 2. 2019 6:32

Prohlášení Rady města Sokolov

Sokolov: Stát musí urychleně začít řešit situaci kolem útlumu těžby hnědého uhlí
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

Stát musí urychleně začít řešit situaci kolem útlumu těžby hnědého uhlí na Sokolovsku. Jednohlasně se na tom shodla rada města Sokolov. Podpořila tak prohlášení Hospodářské a sociální rady Sokolovska k hrozícímu zániku pracovních míst v důsledku tlaku na ukončení dobývání i zpracování hnědého uhlí.

Rada města Sokolov si je plně vědoma ekologických aspektů těžby hnědého uhlí a nutnosti snižovat emise skleníkových plynů. Prudký nárůst plateb za takzvané emisní povolenky ale, v souvislosti s růstem dalších plateb státu, jako je například poplatek za dobývání nerostů, přímo ohrožuje existenci několika tisíc pracovních míst ve městě a jeho okolí. Rychlý a neřízený útlum těžby a zpracování hnědého uhlí by přitom ve svém důsledku znamenal pro město Sokolov, i celý Karlovarský kraj, největší sociální otřes od druhé světové války.

Město Sokolov proto intenzivně jedná se zástupci Sokolovské uhelné, Karlovarským krajem i dalšími městy a obcemi regionu o řešení. To však nebude možné bez aktivního přístupu a podpory ze strany státu. Je to totiž stát, kdo každoročně inkasuje z našeho regionu miliardy korun, ať už ve formě výše uvedených poplatků, nebo daní. Bohužel aniž by tyto prostředky alespoň částečně vracel zpět. Opakuje se situace z minulosti, kdy bylo Sokolovsko pouze ekonomicky využíváno, aniž by někoho zajímaly důsledky a budoucnost. A to chceme změnit.

Rada města Sokolov

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 10: Farmářské tržiště Kubáň - vrací se původní provozovatel. Trhy budou bez plastu

14:05 Praha 10: Farmářské tržiště Kubáň - vrací se původní provozovatel. Trhy budou bez plastu

Po osmi letech se na farmářské tržiště Kubáň vrací původní provozovatel – zapsaný spolek Archetyp. P…