Sokolov: Ulici 5. května pokryje žulový povrch

12. 10. 2017 13:48

Ještě před Vánoci mají být hotovy stavební práce v ulici 5. května. Náročná rekonstrukce bude stát bezmála 4,5 milionu korun. Město se rozhodlo, že namísto dosud využívané zámkové dlažby, položí žulové desky. „Stojí nás to trochu víc, než zámkové kostky, nicméně od žuly si slibujeme dlouhodobou životnost a nový, moderní vzhled,“ komentoval investici starosta Jan Picka.

Sokolov: Ulici 5. května pokryje žulový povrch
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

Kromě položení nového povrchu, dojde k odvodnění, výměně veřejného osvětlení a přibude nový mobiliář. V současné době probíhají další práce na sousedním nábřeží Petra Bezruče. Vodohospodáři tady vyměňují vodovodní řád. Zatím v první části k lávce přes Lobezský potok, zbylý úsek pak dokončí na jaře 2018. Po té město plánuje opravu celého nábřeží v hodnotě 12 milionů korun.

„Tato ulice už je v havarijním stavu. Na komunikaci jsou prohlubně, velmi špatně se tady parkuje, kořeny mohutných stromů zvedají vozovku, což už samozřejmě není úplně bezpečné,“ zdůvodňuje investici starosta: „město v projektu počítá s novou výsadbou i novým povrchem, aby tato ulice měla konečně reprezentativní podobu.“ O investici budou ještě rozhodovat zastupitelé.

Starosta dále uvedl, že město se již teď připravuje na rozsáhlou rekonstrukci nám. Budovatelů. Předpokládané náklady dosahují 32 milionů korun. Probíhají rovněž sondy, které mají ukázat, zda bude v místě možné budovat i podzemní parkoviště.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vysoké Mýto zve na výstavu Komunismus a jeho epocha

19:51 Vysoké Mýto zve na výstavu Komunismus a jeho epocha

Až do 15. března 2018 mohou zájemci zhlédnout na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě výstav…