Šternberk: Městem v neděli projede peloton cyklistického závodu Czech Tour

13.08.2019 7:34

Šternberkem projede v neděli 18. srpna peloton mezinárodního cyklistického závodu Czech Tour. Do města pojede peloton přes ulici Rýmařovskou, ČSA, Čechovu a Hlavní náměstí.

Šternberk: Městem v neděli projede peloton cyklistického závodu Czech Tour
Foto: wikimedia.org/Miloš Hlávka
Popisek: Šternberk

V této závěrečné části etapy peloton pojede pak touto trasou: ulice Radniční, Horní náměstí, ulice Na Valech, okolo Ecce Homo, poté cyklisté zamíří do obce Lipina a vrátí se zpět ulicí Jívavskou, Olomouckou, Čechovou až na Hlavní náměstí.

V den konání závodu, tj. v neděli 18. srpna 2019  bude uzavřeno centrum města, a to od 8 do 17 hodin, dále bude uzavřena trasa závodu cca od 13:30 do 15:30 hodin -  týká se ulic Olomoucká, ČSA, Na Valech a Jívavská. V závěrečné etapě se jedou tři cyklistické okruhy po trati Ecce Homo. Z bezpečnostních důvodů není proto možný vjezd vozidel na tuto trať po dobu konání závodu. Povolení k vjezdu na trasu závodu mají pouze vozidla integrovaného záchranného systému.   

I cyklistika jde s dobou. Již 11. ročník, v současné době největšího českého cyklistického etapového závodu, mění letos název. Nově bude jeho jméno jen Czech Tour, z praktických důvodů dochází k vypuštění slova Cycling. Jak domácí veřejnost tak zahraniční v posledních letech vždy hovoří o "Czech Tour", proto se organizátoři rozhodli název podniku zkrátit.

Czech Tour 2019 se v letošním roce uskuteční od 15. do 18. srpna. Odstartuje časovkou družstev v Ostravě a bude pokračovat etapami v Moravskoslezském a Olomouckém kraji, kterým velice děkujeme za podporu této významné mezinárodní sportovní akce. Největší český mezinárodní etapový závod bude mít opět centrum v Olomouci, ale program etap dozná změn.

První úvodní etapa, kterou je tradičně časovka týmů, se přesouvá do centra Ostravy, která nabídne příznivcům cyklistiky nezapomenutelný zážitek. Technický okruh měřící 18,6 kilometru povede architektonicky zajímavou částí města, se startem a cílem v Trojhalí a krátkým stoupáním okolo Radvanic. "Můžeme říci, že tak atraktivní časovku centrem města jsme ještě neorganizovali a je to nová výzva," říká šéf pořadatelského týmu v TTV sport group CZ Jaroslav Vašíček.

Do Ostravy se světová cyklistika vrací po třiadvaceti letech. Když v roce 1996 vyhrál Steffen Wesemann etapu Závodu míru ze Ziwyece do Ostravy, nikdo nečekal, že toto město se dočká světové cyklistiky až za tolik let.

A pořadatelé rozhodně nezapomenou ani na nejmenší diváky. Během dne budou mít děti možnost se zúčastnit závodů na dětských kolech a ty nejmenší na odrážedlech, kdy budou soutěžit O pohár hejtmana Moravskoslezského kraje. V Trojhalí bude probíhat dětský den, kde na děti čeká skákací pirátská loď, skákací autobus a dětský koutek se soutěží. Po skončení časovky týmů, bude vylosován dětský výherce kola Scott. Ceny dětem předají osobnosti českého sportu, a to legenda světového hokeje Dominik Hašek a lyžařka Šárka Záhrobská-Strachová, mistryně světa ve slalomu a držitelka bronzové olympijské medaile.

Skvělou podívanou pro časovku, ale i další náročné kilometry zaručují týmy, které přijedou do Ostravy přímo z Tour de France. Budou to jezdci stájí Bora-Hansgrohe a Mitchelton Scott. Mezi dalšími 19 světovými týmy na startu časovky Czech Tour 2019 bude naši cyklistiku reprezentovat špičkový český tým Elkov Author s mistrem ČR Františkem Sisrem.

Začátek druhé etapy z Olomouce do Frýdku-Místku je shodný až po Pustevny s předchozími roky. Ale dále dojde k zásadní změně. Za Pustevnami prověří kvalitu jezdců Soláň, Velké Karlovice, Bumbálka a také závod projede přibližně 2,5 kilometru po Slovensku. Dále následuje Bílá, Palkovice a okruhy ve Frýdku-Místku s cílem na Radničním náměstí.

Třetí etapa z Olomouce do Uničova je taková hanácká klasika. "Pojedeme přes Konice, Loštice, Bouzov, Litovel a na závěr tři desetikilometrové okruhy okolo Uničova s cílem na Dukelské ulici, kde slavil v minulosti své první profesionální vítězství v Evropě Kolumbijec Fernando Gaviria, dnešní super star světové cyklistiky" pokračuje Vašíček.

Finále podniku první kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) se odehraje z Mohelnice do Šternberka. A Jesenické vrcholy poslední den prověří dokonale peloton: Dlouhé stráně, Červenohorské sedlo, Videlské sedlo, stoupání na Lyru mají mezi cyklisty respekt. A na závěr opět tři okruhy, včetně stoupání na Ecce Homo, které tradičně závodní pole dokonale roztrhá. Tam s největší pravděpodobností vzejde vítěz Czech Tour 2019.

Program Czech Tour 2019:

15. srpna: Ostrava - týmová časovka na 18,6 km (start: 17:00)
16. srpna: Olomouc (start: 11:30) - Frýdek-Místek 212 km (cíl cca 16:35)
17. srpna: Olomouc (start: 11:00) - Uničov 173 km (cíl cca 15:20)
18. srpna: Mohelnice (start: 10:30) - Šternberk 178 km (cíl cca 15:10)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Část hřiště na Olešné čekají úpravy

13:44 Frýdek-Místek: Část hřiště na Olešné čekají úpravy

Multifunkční hřiště ve sportovně-rekreační lokalitě Olešná ve Frýdku Místku bude od října do konce r…