Stonava pomůže včelařům, chovatelé dostanou peníze ještě letos

19.06.2020 11:38

Obec Stonava pomůže včelařům. Cílem finanční podpory je stabilizace počtu včelstev, zkvalitnění chovů, rozšíření a zlepšení opylovací služby rostlin v obci. Chovatelé dostanou peníze ještě letos.

Stonava pomůže včelařům, chovatelé dostanou peníze ještě letos
Foto: Wikimedia Commons
Popisek: Kostel. sv. Maří Magdalény ve Stonavě

„Jsem rád, že zastupitelé dotaci schválili. Celý ekosystém potřebuje včely, ale bohužel situace je v tomto ohledu velmi špatná. V naší obci 70 procent včelstev vyhynulo, neví se přesně proč a ceny nových jsou velmi vysoké. Chceme včelařům pomoci obnovit chovy, protože z jejich práce mají užitek všichni a celá příroda,“ uvedl starosta Stonavy Ondřej Feber. Obec letos zájemcům proplatí polovinu nákladů na pořízení včelstev. Prozatím je v této kapitole alokováno 75 000 korun, pokud bude zájem vyšší, obec zváží navýšení částky.

„Jsme sice hornická obec, ale zeleně různého druhu tady máme snad více, než někde jinde. Zástavba zabírá pouze deset procent našeho území, mnoho lokalit se podařilo úspěšně revitalizovat po těžbě uhlí a proměnit je na lesní a zemědělské plochy. Ty slouží k hospodářským účelům nebo volnočasovým aktivitám. Zdejší flora je při tom velmi pestrá. Lesní porosty jsou obohaceny v mnoha místech řadami ovocných stromů. Sady zde zůstaly po hospodářstvích, které musely ustoupit těžbě,“ doplnil starosta.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Papaláši

Nemáte dojem, že se vy politici, evidentně SPD nevyjímaje, chováte jako papaláši? Přijde vám etické zvyšovat si platy, když většině lidem klesají, a když ještě k tomu pobíráte náhrady? Navíc podle vás je v pořádku a etické vůči nám lidem, kteří vše platíme z našich daní, pobírat náhrady v plné výši,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

22:10 Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

Už jen necelý rok zbývá podle vedení společnosti ČEZ Teplárenská do ukončení výroby energií z uhlí v…