Šumperk: Svatováclavská slavnost nebude, Medový den ano

18.09.2020 10:11

Na závěr babího léta se v sobotu 26. září 2020 uskuteční v Sadech 1. máje MEDOVÝ DEN, který každoročně pořádá Středisko volného času Doris Šumperk. Na Medový den měla navázat Svatováclavská slavnost, kterou se město v důsledku koronavirové situace rozhodlo zrušit.

Šumperk: Svatováclavská slavnost nebude, Medový den ano
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě
reklama

Slavnosti města Šumperka pořádané začátkem června nemohly kvůli vládním opatřením proběhnout, proto město plánovalo jako malou „náplast“ za tyto slavnosti uspořádat historický jarmark spojený s příjezdem patrona českého národa – svatého Václava.

„Vzhledem k tomu, že se koronavirová situace neustále vyvíjí a na základě toho se upravují také opatření ministerstva zdravotnictví, rozhodli jsme se, že Svatováclavskou slavnost pořádat nebudeme. K našemu rozhodnutí přispěl i fakt, že nechceme vynakládat finanční prostředky na akci, která by se v souvislosti s případnými novými nařízeními nakonec nemusela uskutečnit. Pevně věřím, že v příštím roce se situace zlepší a občané i návštěvníci města se dočkají tradičních Slavností města Šumperka i s velkolepým historickým průvodem,“ vysvětlila místostarostka Marta Novotná.

V sobotu 26. září se tak v Sadech 1. máje uskuteční pouze Medový den. Akce je v rámci parku rozdělena na jednotlivá stanoviště, tudíž nepředpokládá velkou koncentraci návštěvníků na jednom místě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třebíč: Do židovské čtvrti budou moci vjet pouze její obyvatelé a podnikatelé

21:23 Třebíč: Do židovské čtvrti budou moci vjet pouze její obyvatelé a podnikatelé

Třebíč čelí v posledních letech stále rostoucímu počtu aut, což způsobuje problémy v celém městě, ze…