Šumperk: Turistická sezóna se blíží, město láká na nový produkt

24.05.2019 13:13 | Zprávy

Město Šumperk – oddělení kultury a vnějších vztahů připravilo ve spolupráci s Informačním centrem Šumperk pro nadcházející turistickou sezónu, jež odstartuje v sobotu 1. června 2019, řadu novinek. Tou největší je nový turistický produkt s názvem Po stopách Malé Vídně a Slezského Říma.

Šumperk: Turistická sezóna se blíží, město láká na nový produkt
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě

V průběhu 19. století došlo v Šumperku k nebývalému rozmachu textilního průmyslu, v důsledku toho se změnila jeho urbanistická a architektonická tvář natolik, že si město od cestovatele Jana Havelky z Loštic vysloužilo přízvisko Malá Vídeň. „Již sedmou sezónu mohou návštěvníci využít prohlídkovou trasu zahrnující budovy z období Malé Vídně, kterou si projdou sami pouze v doprovodu letáku s mapkou nebo aplikace pro chytré mobilní telefony. Letos je však čeká několik novinek,“ objasňuje Martina Buchtová, vedoucí informačního centra.

„V rámci projektu Po stopách Malé Vídně a Slezského Říma spolufinancovaného z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis jsme navázali na existující trasu Malé Vídně a nově se zaměřili na využití moderních technologií, díky nimž mohou návštěvníci město poznat netradičním způsobem,“ přibližuje Olga Hajduková, vedoucí oddělení kultury a vnějších vztahů.

Pro novou turistickou sezónu je tak pro návštěvníky připravena mobilní geolokační hra s názvem Není známka jako známka aneb Velké dobrodružství v Malé Vídni, v níž hráči pomohou Carlu Sieglovi najít originál ochranné známky, kterou chce zneužít prohnaný italský obchodník Calderoni. „Po absolvování hry si mohou hráči v našem informačním centru vyzvednout dárek s tematikou Malé Vídně,“ sdělila Martina Buchtová. Kromě mobilní hry je pro návštěvníky k dispozici také aplikace, díky níž si sami mohou okruh projít a dozvědět se tak zajímavosti o jednotlivých domech bohatých měšťanů z doby Malé Vídně. „K dispozici jsou rovněž letáčky, brožura a také webové stránky ZDE, kde zájemci najdou informace nejen o Malé Vídni, odkazy na mobilní aplikaci a hru v několika jazycích, ale také o polském partnerském městě Nysa, jemuž se pro jeho množství kostelů přezdívá Slezský Řím,“ doplnila Olga Hajduková. Součástí projektu bylo také pořízení tzv. Chytré lavičky, umístěné v prostoru na travnaté ploše u divadla. Zde si zájemci mohou dobít mobil, popř. se prostřednictvím wifi připojit na internet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prostějov: Klub seniorů získá nové vybavení

11:17 Prostějov: Klub seniorů získá nové vybavení

Rada schválila doplnění vybavení a zajištění nových aktivit Klubu seniorů, celkové náklady činí 61 7…