Šumperk: Turistická sezóna se blíží, město láká na nový produkt

24.05.2019 13:13 | Zprávy

Město Šumperk – oddělení kultury a vnějších vztahů připravilo ve spolupráci s Informačním centrem Šumperk pro nadcházející turistickou sezónu, jež odstartuje v sobotu 1. června 2019, řadu novinek. Tou největší je nový turistický produkt s názvem Po stopách Malé Vídně a Slezského Říma.

Šumperk: Turistická sezóna se blíží, město láká na nový produkt
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě

V průběhu 19. století došlo v Šumperku k nebývalému rozmachu textilního průmyslu, v důsledku toho se změnila jeho urbanistická a architektonická tvář natolik, že si město od cestovatele Jana Havelky z Loštic vysloužilo přízvisko Malá Vídeň. „Již sedmou sezónu mohou návštěvníci využít prohlídkovou trasu zahrnující budovy z období Malé Vídně, kterou si projdou sami pouze v doprovodu letáku s mapkou nebo aplikace pro chytré mobilní telefony. Letos je však čeká několik novinek,“ objasňuje Martina Buchtová, vedoucí informačního centra.

„V rámci projektu Po stopách Malé Vídně a Slezského Říma spolufinancovaného z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis jsme navázali na existující trasu Malé Vídně a nově se zaměřili na využití moderních technologií, díky nimž mohou návštěvníci město poznat netradičním způsobem,“ přibližuje Olga Hajduková, vedoucí oddělení kultury a vnějších vztahů.

Pro novou turistickou sezónu je tak pro návštěvníky připravena mobilní geolokační hra s názvem Není známka jako známka aneb Velké dobrodružství v Malé Vídni, v níž hráči pomohou Carlu Sieglovi najít originál ochranné známky, kterou chce zneužít prohnaný italský obchodník Calderoni. „Po absolvování hry si mohou hráči v našem informačním centru vyzvednout dárek s tematikou Malé Vídně,“ sdělila Martina Buchtová. Kromě mobilní hry je pro návštěvníky k dispozici také aplikace, díky níž si sami mohou okruh projít a dozvědět se tak zajímavosti o jednotlivých domech bohatých měšťanů z doby Malé Vídně. „K dispozici jsou rovněž letáčky, brožura a také webové stránky ZDE, kde zájemci najdou informace nejen o Malé Vídni, odkazy na mobilní aplikaci a hru v několika jazycích, ale také o polském partnerském městě Nysa, jemuž se pro jeho množství kostelů přezdívá Slezský Řím,“ doplnila Olga Hajduková. Součástí projektu bylo také pořízení tzv. Chytré lavičky, umístěné v prostoru na travnaté ploše u divadla. Zde si zájemci mohou dobít mobil, popř. se prostřednictvím wifi připojit na internet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Technické služby zprovoznily kašny i pítka ve městě

16:26 Litoměřice: Technické služby zprovoznily kašny i pítka ve městě

Čtyři kašny, pět pítek a vodní prvek v Jiráskových sadech. To je deset míst, která byla na konci dub…