Šumperk: V příměstském lese vznikají tůně s odpočinkovou zónou

25.07.2021 17:34

Šumperané budou mít již zanedlouho další možnost vyžití v příměstském rekreačním lese, konkrétně v prostoru pod singletraily při cestě směrem na Tulinku.

Šumperk: V příměstském lese vznikají tůně s odpočinkovou zónou
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě

Do konce srpna vzniknou v současném mokřadu naproti „sanatorce“ tři tůně s odpočinkovou zónou. Na investici se městu podařilo získat téměř stoprocentní dotaci.

„Dojde zde k revitalizaci části koryta tamního drobného vodního toku a k vytvoření tří tůňových biotopů, které budou svým charakterem blízké přírodě. Podpoří a zvýší se tak především biodiverzita a revitalizace přispěje i k zadržování vody v krajině,“ říká Lenka Krobotová, vedoucí oddělení strategického rozvoje odboru strategického rozvoje, územního plánování a investic šumperské radnice.

Vzápětí prozrazuje, že v místě vznikne také odpočinková zóna s informační tabulí, dřevěným molem a třemi lavičkami. „Uvítat by ji mohly hlavně maminky s dětmi, jež tuto lokalitu hojně navštěvují,“ dodává Krobotová.

V prostoru již v únoru proběhlo kácení stromů, které zajistily Podniky města Šumperka. Šlo především o olše, vrby a jasany. Na začátku května pak převzal „staveniště“ vybraný dodavatel, firma Garden Forest Parkservice, s. r. o., jenž odstranil pařezy a v nejbližších dnech by se měl pustit do dalších úprav. Celé dílo by mělo být hotové do konce srpna.

Investici za šest set devadesát tisíc korun realizuje město s téměř stoprocentní evropskou dotací z Operačního programu Životní prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Varnsdorf: Vzácná návštěva, do Varnsdorfu přijel indický velvyslanec

21:21 Varnsdorf: Vzácná návštěva, do Varnsdorfu přijel indický velvyslanec

Jeho Excelence Hemant H. Kotalwar, indický velvyslanec, navštívil Varnsdorf.