Tábor: Demolice trafostanice zvýší počet parkovacích míst u Centra pro seniory

21.10.2020 10:13

Město Tábor staví před nemocnicí nové Centrum pro seniory. Už od začátku projektových prací bylo zřejmé, že území neposkytuje dostatečný prostor na parkování vozidel.

Tábor: Demolice trafostanice zvýší počet parkovacích míst u Centra pro seniory
Foto: mesto-tabor.cz
Popisek: Tábor
reklama

Naskytla se však příležitost parkoviště rozšířit, a to v místě trafostanice, která byla majetkem nemocnice, ale město ji se souhlasem zastupitelstva odkoupilo. Trafostanici čeká demolice, s níž se počítá v příštím roce. Dodavatel stavby, firma Spilka a Říha, s.r.o., nacenil demolici na částku přesahující půl milionu korun vč. DPH. Po demolici trafostanice bude přepracován projekt parkoviště a navýšena jeho kapacita ze současných 22 stání na 35 stání. Vícepráce spojené s demolicí schválila Rada města.

Potřebné prostředky má Odbor investic a strukturálních fondů k dispozici. Nové centrum bude stát 239,5 mil. Kč vč. DPH. Investice potrvá 820 dní, což znamená, že hotova bude v únoru roku 2022.

Nové centrum nabídne pět funkcí a služeb: Dům s pečovatelskou službou pro 25 klientů, dům se zvláštním režimem pro 45 klientů s diagnózami stařeckých demencí, sídla sociálních organizací, centrální vývařovnu a centrální prádelnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aš: Dokončuje se parkoviště v Příbramské ulici

21:49 Aš: Dokončuje se parkoviště v Příbramské ulici

Investice je součástí celkové modernizace sídliště Příbramská, Mikulášská.