Tišnov: V nemocnici zahájili výstavbu nového ambulantního traktu

31. 10. 2019 12:14

Nový ambulantní trakt, moderní lékárna nebo parkoviště pro pacienty, zaměstnance a sanitky – to vše by mělo do konce příštího roku vzniknout v areálu Nemocnice Tišnov. Slavností poklep základního kamene díla, jež přijde na více než 51 milionů korun, se uskutečnil ve čtvrtek 31. října 2019 za přítomnosti představitelů Jihomoravského kraje, města Tišnov a vedení zdejší nemocnice.

Tišnov: V nemocnici zahájili výstavbu nového ambulantního traktu
Foto: wikipedia
Popisek: Tišnov
reklama

Podle hejtmana Bohumila Šimka je zahájení výstavby Ambulantního traktu Nemocnice Tišnov významným krokem v rekonstrukci tohoto krajem zřizovaného zdravotnického zařízení. „Záměrem projektu je vybudování moderních prostor, které mají sloužit ke každodennímu poskytování odborné ambulantní péče pacientům a odpovídají současným evropským standardům a moderním trendům pro objekty v oblasti poskytování nemocniční péče,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Cena díla činí celkem 51 298 557 Kč bez DPH. Jak upřesnil krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta, stavební realizaci ambulantního traktu zajišťuje společnost PS Brno, s. r. o., a bude dokončena v listopadu 2020. „Výstavbou ambulantního traktu se v Nemocnici Tišnov zahajuje rekonstrukce celého tohoto krajského zdravotního zařízení, v následujících letech na ni má navázat vybudování nového rehabilitačně-lůžkového pavilonu,“ dodal radní Milan Vojta.

Ambulantní trakt vzniká v těsném sousedství stávajícího nemocničního areálu, a to mezi stanicí Zdravotní záchranné služby Jihomoravského kraje a Dětským domovem Tišnov. Po dokončení zde vznikne dvoupodlažní pavilon o zastavěné ploše více než 800 m2. V budově o stranách 30 x 27 metrů bude umístěna centrální nemocniční evidence, nemocniční lékárna, zázemí autodopravy a především nové ordinace lékařů. Dům, který bude plně bezbariérový, se stane pracovištěm pro 25 osob. Součástí výstavby je také vytvoření parkoviště pro pacienty a zaměstnance nemocnice o celkové ploše větší než 500 m2.

Investor: Jihomoravský kraj

Uživatel: Nemocnice Tišnov, p. o.

Projektant: Adam Rujbr Architects, s. r. o.

Generální dodavatel stavby: PS Brno, s. r. o.

Zahájení výstavby: září 2019

Dokončení výstavby: listopad 2020

Informace o rekonstrukci Nemocnice Tišnov naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: V KV Areně se otevírá očkovací centrum

16:58 Karlovy Vary: V KV Areně se otevírá očkovací centrum

V objektu multifunční haly KV Areny v karlovarské čtvrti Tuhnice zahájí v pondělí 1. března 2021 pro…