Třebíč: Akademie pro seniory

02.08.2018 16:49

Základní umělecká škola Třebíč otevře od října 2018 pro zájemce z řad veřejnosti Akademii umění a kultury pro seniory. Jedná se o tříleté studium v hudebním, tanečním nebo výtvarném oboru a je určeno pro seniory věku 60 let a výše, kteří mají trvalé bydliště na území města Třebíče.

Třebíč: Akademie pro seniory
Foto: rep
Popisek: Třebíč

Lektory Akademie budou kvalifikovaní a zkušení pedagogové ZUŠ. Přihlásit se mohou úplní začátečníci, ale i osoby umělecky zdatnější. Student si ve spolupráci s lektorem stanoví dle svých psychických a fyzických schopností cíl výuky. Nepůjde tedy o navazující pevně stanovené učební plány. Absolvent tříletého studia obdrží osvědčení o studiu v Akademii. Osvědčení nebude vydáváno na základě žádné akreditace a není ani dalším stupněm vzdělání. Zřízením Akademie chce ZUŠ především přispět k aktivnímu životu seniorů a jejich duševní pohodě. Finanční podporu se podařilo získat od Města Třebíče. „Vznik Akademie jednoznačně podporujeme, protože stojíme o co nejširší nabídku aktivit pro seniory ve městě. Vzdělávání jim nejen rozšíří obzory, pomůže ale i k dobré psychické kondici, přinese pravidelný sociální kontakt a možná i nová přátelství“ uvedl radní zodpovědný za oblast školství Mgr. Pavel Pacal.

Každý přihlášený senior na studium přispěje částkou 100 Kč/měsíc. Rok studia v Akademii zahrnuje osm měsíců výuky. Senioři se budou moci přihlásit např. ke studiu hry na housle, na kytaru, na klavír nebo na harfu, ke studiu sólového zpěvu, ke studiu hudební teorie nebo ke studiu v tanečním či výtvarném oboru. Patronát nad celým projektem laskavě přislíbil třebíčský rodák, herec Miloslav Mejzlík.

Bližší informace o Akademii pro seniory, možnostech přihlášení ke studiu a podrobné nabídce studijních oborů budou zveřejněny nejpozději na konci měsíce srpna na webových stránkách školy (ZDE), dále v tisku a na běžných informačních plochách.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

20:27 Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

Úsporu elektrické energie až o 90 % přinese městu Litoměřice projekt „Obnova soustavy veřejného osvě…