Třebíč: Komunitní centrum MORAVIA je otevřené

19.01.2020 15:55

V pondělí 13. ledna 2020 proběhlo za účasti zástupců investora, Města Třebíče, kraje Vysočina, zhotovitele stavby firmy TOMIreko, s.r.o. a provozovatele organizace STŘED, z. ú. slavnostní otevření nově zrekonstruované budovy Komunitního centra Moravia na ulici Smrtelné v Třebíč.

Třebíč: Komunitní centrum MORAVIA je otevřené
Foto: rep
Popisek: Třebíč
reklama

Stavební a dokončovací práce byly hotové v termínech nákladem více jak 50 milionů a prostory jsou nyní připravené pro rozjezd a první aktivity jak zástupců sítě sociálních služeb, tak široké veřejnosti.

První návštěvníci využili dne otevřených dveří, který pořádalo Město Třebíč v pondělí třináctého ledna po slavnostním otevření. Mnozí ocenili zachování původní architektury a pamětníci si připomněli spojení budovy s více názvy: Před rekonstrukcí Kino Moravia, dříve také Bio Moravia, Kino Stadion, Kino Svět, Kino Sputnik.  

Od 25. ledna 2020 bude možnost navštívit nové Komunitní centrum Moravia hned v rámci několika akcí pro veřejnost: Víkend pro všechny, dva dny plné prohlídek, hudby, pohybu a povídání proběhne v sobotu 25. a v neděli 26. ledna 2020, od 10 do 17-ti hodin. Navazovat bude Týden otevřených dveří pro veřejnost, a to od pondělí 27. ledna do čtvrtka 30. ledna 2020, v době od 13 do 17 hodin. Na tyto dny je připravena výstava fotografií a plakátů s tematikou pěstounství a vzpomínek na historii budovy před rekonstrukcí, Vrátka z.s. otevřou tréninkovou kavárnu.  Na pondělí 27. ledna, od 16 hodin je plánována beseda se zástupci komunity, tedy se všemi, kteří mají chuť se zapojit do programu a dění centra, přinést vlastní náměty a zkušenosti a například ve středu devatenáctého bude po celý den program věnován studentům třebíčských středních škol. 

„Každého návštěvníka Komunitním centrem provedeme a představíme služby, které chceme, aby v rámci Komunitního centra fungovaly“ nastínil Ondřej Ferdan, vedoucí KC Moravia. „Jste zváni všichni, kdo se zajímáte o nové veřejné i spolkové prostory, o sociální služby, aktivní a komunitní život v Třebíči nebo také o spolupráci s námi.“ doplnil Ferdan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Hrob spisovatele Jaromíra Johna čeká obnova

17:17 Pardubice: Hrob spisovatele Jaromíra Johna čeká obnova

V letošním roce Pardubice opraví hrob spisovatele a novináře Jaromíra Johna a dalších příslušníků ro…