Třebíč: Kostýmované prohlídky na zámku letos v zajímavém pojetí

01.05.2019 14:52 | Zprávy
autor: PV

Zámek Třebíč opět ožije prostřednictvím nových představení realizovaných v rámci kostýmovaných prohlídek. Tentokrát v expozicích Valdštejnové na Třebíči a Lidé. Místa. Osudy.

Třebíč: Kostýmované prohlídky na zámku letos v zajímavém pojetí
Foto: rep
Popisek: Třebíč

„V minulých letech se osvědčily kostýmované prohlídky v dobovém oblečení, které se dlouhodobě těší zájmu ze strany návštěvníků. Proto i letos zařadilo Muzeum Vysočiny Třebíč do svého programu hned sedm termínů těchto prohlídek, přičemž první odstartuje už v úterý 30. dubna,“ sdělila Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že tyto prohlídky mají neopakovatelnou atmosféru.

Předchozí představení návštěvníkům přiblížila nejenom život posledních zámeckých majitelů z rodu Valdštejnů, ale vydala se i do historie podstatně starší, a to do doby středověku, během níž na místě zámku stával klášter. Cíl všech představení však zůstává stále stejný, a to především pobavit a poodhalit špetku místní historie. Scénář a režie je již tradičně v rukou třebíčského divadelníka Jaroslava Dejla. Pro letošek secvičila muzejní divadelní společnost složená z deseti dětských herců komentovanou prohlídku s názvem Provede vás Blažena! Když historie ožívá. Ta v expozici Lidé. Místa. Osudy odstartuje vždy v 10 hodin. Cílena je na dětské návštěvníky, čemuž je uzpůsobeno i vstupné, které je v plné výši 50 Kč, snížené 25 Kč a v rodinné variantě činí 110 Kč. Průvodcem během Vaší cesty expozicí bude uklízečka Blažena, která ví o všem, co se kde šustne. A že to v muzeu žije, se rozhodně přesvědčíte.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha 5: Šestnáctý ročník obnovených Májových slavností na Malostranském hřbitově

10:44 Praha 5: Šestnáctý ročník obnovených Májových slavností na Malostranském hřbitově

V neděli se na Malostranském hřbitově konal již šestnáctý ročník obnovených Májových slavností.