Třebíč: Mezinárodní cvičení AMPLE STRIKE 2019

15.08.2019 17:58 | Zprávy
autor: PV

Mezinárodní cvičení AMPLE STRIKE 2019 se letos uskuteční od 29. srpna do 20. září se na území ČR. Kromě České republiky se ho zúčastní dalších pět zahraničních armád aliančních zemí z Maďarska, Německa, Slovenské republiky, Spojených států amerických a Velké Británie. Více než pětistovku českých vojáků doplní až 250 příslušníků z armád aliančních zemí.

Třebíč: Mezinárodní cvičení AMPLE STRIKE 2019
Foto: rep
Popisek: Třebíč

Cílem tohoto společného výcviku aliančních a partnerských jednotek bude především sladění činnosti předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek v mnohonárodním prostředí. Nedílnou součástí je také prověření schopností hostitelské země poskytnout podporu zahraničním jednotkám tzv. Host Nation Support. Piloti si procvičí své schopnosti během doplňování paliva za letu a úkoly přímé letecké podpory.

Hlavními místy cvičení budou vojenský výcvikový prostor Boletice, 22. základnu vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou. Vojáci budou využívat rovněž 21. základnu taktického letectva Čáslav, 26. pluk velení, řízení a průzkumu Stará Boleslav a Správu letiště Pardubice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vy věříte tomu, že byste se od ministra obrany něco kloudného dozvěděla?

Nemáte spíš jako já dojem, že je jen takovým maskotem? A jsou interpelace jediná možnost jak můžete kontrolovat vládu? Jestli ano, což mi přijde, že jste naznačila, tak to je špatně, myslím. Vy ne? A pokud se mnou souhlasíte, co uděláte, aby to bylo jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Městská slavnost Dotkni se Písku se blíží

22:41 Písek: Městská slavnost Dotkni se Písku se blíží

Hudbu, pohled do historie, zábavu pro celou rodinu i prezentaci místních škol a spolků nabídne letoš…