Třeboň: Žádost o dotaci na revitalizaci prostranství Na Rybníčku

23.01.2022 18:05 | Tisková zpráva

Již dříve jsme informovali o revitalizaci prostranství Na Rybníčku. V nedávné době byly zahájeny stavební práce, s touto akcí spojené.

Třeboň: Žádost o dotaci na revitalizaci prostranství Na Rybníčku
Foto: Třeboň
Popisek: Třeboň

Vzniknou zde nové chodníky, vodní prvek, veřejné osvětlení, herní prvky pro děti a přesune se parkoviště tak, aby celé prostranství bylo důstojným vstupem do lázeňského města.

Radní města nyní schválil podání žádosti o investiční dotaci ve výši 10 mil. Kč v rámci Krajského investičního fondu (KIF) na pokrytí nákladů na úpravu prostranství.

„Náklady jsou nemalé, proto hledáme způsob snížení finanční náročnosti ze strany města. Z KIFu jsme takto loni získali 10 mil. Kč na rozšíření wellness centra u lázní Aurora. Na Rybníčku je v plánu mnoho prací. Parkoviště bude umístěno do pohledově méně exponované části na západní stranu prostranství a odcloněno vysázenou zelení. Od křižovatky ulic Táboritská a Svobody budou viditelné hlavní prvky parku - v popředí nízká zeleň, v centrální části pětiúhelníková kašna z leštěné žuly s vodními tryskami a mobiliář (lavičky, odpadkové koše, dětské herní prvky), v pozadí dřeviny. Park bude zpřístupněn pro pěší sítí chodníků navazujících na stávající chodníky v území. V rámci sadových úprav vzniknou trvalkové záhony, budou vysazeny nové vzrostlé stromy - 13 kusů a také keře. V závěru bude založen nový trávník,“ doplnil k revitalizaci informace starosta města PaedDr. Jan Váňa.

Dodavatelem stavebních prací je firma EUROVIA CS, a.s., s níž byla v listopadu loňského roku uzavřena smlouva o dílo za cenu 17 363 075,30 Kč bez DPH, tj. 21 009 321,11 Kč vč. DPH. Staveniště bylo předáno v lednu 2022. Termín dokončení se předpokládá v červnu 2022.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: Nápady do participativního rozpočtu budou představeny v červnu

21:23 Přerov: Nápady do participativního rozpočtu budou představeny v červnu

Kdo se chce seznámit s projekty, které přišly od občanů do participativního rozpočtu, bude mít možno…