Tříkrálová sbírka v Poličce sečtena

11.01.2017 16:19

Výtěžek tříkrálové sbírky poličská Charita používá vždy na rozvojové záležitosti. Díky sedmnáctileté dobročinnosti přispěvatelů do pokladniček koledníků se mohly například v regionu v nebývalé míře rozvinout terénní sociální služby.

Tříkrálová sbírka v Poličce sečtena
Foto: wikipedia
Popisek: Polička.

211 399,- Kč činí celková částka Tříkrálové sbírky v Poličce v tomto roce! Po sečtení obsahu 50 pokladniček můžeme s radostí konstatovat, že letošní rok opět překročil rekord a koledníci vybrali o cca 10 tis. korun více než vloni! Nejvyšší částku vykoledovali koledníci s pokladničkou č. 27, kde byla částka 8 800,-Kč.

Sbírka umožnila postupně nakupovat auta pro ošetřovatelskou službu, osobní asistenci, sanaci rodiny nebo domácí hospic. Letos plánujeme koupit druhé vozidlo pro středisko Otevřené dveře. To se věnuje sociální práci s lidmi s duševním onemocněním po celém svitavském okrese. Jeho klientela se za 10 let trvání zčtyřnásobila.

Dále tříkrálová sbírka podpoří Domácí hospic sv. Michaela. Služba pro umírající a jejich rodiny funguje na Poličsku už 2 roky, ale její legislativní, a tím i finanční ukotvení, je v ČR stále ve vývoji. Tříkrálová sbírka s tímto problémem částečně pomáhá.

Výtěžek tříkrálový kromě rozvoje slouží i jako nárazník pro různé dotační výkyvy. S jeho pomocí se podařilo v létech dotační „nouze“ zachovat například službu Občanské poradny a letos podpoří Osobní asistenci pro handicapované. Nezapomínáme ani na lidi v krizi. Každoročně vyčleňujeme menší částku, abychom jim v případě nutnosti mohli poskytnout rychlou pomoc. Tradičně Charita přispěje také na humanitární projekty v Indii,“ komentuje využití finančních prostředků Štěpánka Dvořáková z poličské Charity.

Všem, kteří do pokladniček přispěli, patří velké poděkování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Orlicí: Gymnázium bude mít moderní laboratoře

21:12 Ústí nad Orlicí: Gymnázium bude mít moderní laboratoře

Na orlickoústeckém gymnáziu začnou stavební práce. Ve středu zde totiž bylo předáno staveniště firmě…