Turnov: Do konce března je možné žádat o výjimku k nočnímu klidu

22.02.2024 19:26 | Tisková zpráva

Noční klid je ze zákona stanoven mezi 22. a 6. hodinou. Žádosti o povolení výjimky pro rok 2024 je možné podat na Městském úřadě Turnov do konce března.

Turnov: Do konce března je možné žádat o výjimku k nočnímu klidu
Foto: ceskolipsko.info
Popisek: Turnov

Zákonem je stanoven noční klid na dobu mezi 22. a 6. hodinou. Není-li povolena Zastupitelstvem města Turnova výjimka, nesmí být narušen. Každý, kdo chce v roce 2024 pořádat na území města akci, která bude narušovat noční klid (od 22 do 6 hodin), musí požádat Zastupitelstvo města Turnov o schválení výjimky k nočnímu klidu. Výjimky jsou schvalovány prostřednictvím obecně závazné vyhlášky.

Žádosti o povolení výjimky pořadatelé akcí doručí na Městský úřad v Turnově, odbor školství, kultury a sportu nejlépe na předepsaném formuláři, který je dostupný na webových stránkách města Turnov v sekci Formuláře a žádosti nebo ho lze získat na odboru školství, kultury a sportu. Žádost lze zaslat i elektronicky na adresu l.karaskova@mu.turnov.cz. Příjem žádostí je do 31. března 2024. Poté budou všechny předloženy k projednání na dubnové zasedání Zastupitelstva města Turnova. Akce, které nebudou uvedeny v obecně závazné vyhlášce, musí být ukončeny nejpozději do 22 hodin a nesmí nijak narušit dobu nočního klidu vymezenou zákonem.

Žádosti o výjimku z nočního klidu se netýkají rodinných oslav, které není třeba do obecně závazné vyhlášky zahrnovat. Obecně by však ani u těchto nemělo po 22. hodině docházet k rušení nočního klidu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Skatepark na Radouči čeká slavnostní otevření

10:23 Mladá Boleslav: Skatepark na Radouči čeká slavnostní otevření

Ve středu 24. dubna se uskuteční slavnostní otevření nového skateparku, který město vybudovalo v are…