Turnov: Psinec hledá dobrovolníky

19. 1. 2020 18:01

Psinec ve správě Skautského střediska Turnov pomáhá městu Turnov plnit zákonnou povinnost postarat se o nalezené či odchycené psy. Kapacita dobrovolníků je však omezená a proto hledáme dobré duše, které s pejsky a především chodem psince pomohou.

Turnov: Psinec hledá dobrovolníky
Foto: ceskolipsko.info
Popisek: Turnov
reklama

„Samotná pomoc by spočívala především v pomoci udržet služby psince jako takového,“ sdělila místostarostka Jana Svobodová. A doplnila, že v současnosti se o turnovský psinec starají asi 3 nebo 4 skauti, a to je na provoz málo.  Skauti provedou zateplení kotců a renovaci podlah.

Dobrovolník by mohl být po řádném proškolení členem týmu pečovatelů, docházel by na Ostrov na služby. Dobrovolníci by mohli také pomoci s pravidelným velkým úklidem psince, který probíhá přibližně 4x ročně.

„Pes, který je odchycen nebo nalezen je umístěn do psince, druhý den nafocen a přes sociální sítě mu hledáme majitele,“ sdělila za turnovské Skauty Dita Veselá. Podle ní se většinou majitel najde. Přispívá tomu už i obvyklé čipování či obojky s identifikací. Pokud si psa majitel nevyzvedne, muže být umístěn do náhradní péče, kdy se o psa do doby osvojení starají „pěstouni“.  Tím se může stát i nadšený dobrovolník.

Pokud se chcete stát dobrovolníkem či jiným způsobem pomoci kontaktujte paní Ditu Veselou prostřednictvím e-mailu: ditavesela@gmail.com

Děkujeme všem za pomoc!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třebíč: Do židovské čtvrti budou moci vjet pouze její obyvatelé a podnikatelé

21:23 Třebíč: Do židovské čtvrti budou moci vjet pouze její obyvatelé a podnikatelé

Třebíč čelí v posledních letech stále rostoucímu počtu aut, což způsobuje problémy v celém městě, ze…