Tvořme společně lepší Turnov pomocí pocitové mapy

04.11.2016 20:32 | Zprávy

V pondělí 31. října 2016 se uskutečnilo hledání Desatera problémů Zdravého města Turnova a MA21, kde se již započalo s vytvářením pocitové mapy.

Tvořme společně lepší Turnov pomocí pocitové mapy
Foto: ceskolipsko.info
Popisek: Turnov

Během veřejné diskuse měli přítomní obyvatelé možnost nejen promluvit o problémech, které je ve městě tíží, ale také začít tvořit tzv. Pocitovou mapa města Turnova. Pocitové mapy pocházejí ze zahraničí a do České republiky je přinesl Jiří Pánek. Občané tak mají unikátní možnost aktivně se zapojit nejen do sběru informací o veřejném prostoru, ale také ve vyjádření názorů na lokality města. Pocitové mapy posléze mají velký smysl při vytváření strategie města, při územním plánování, či při řešení místní agendy veřejného prostoru.

Pro obyvatele, kteří se nemohli osobně účastnit veřejného diskusního Fóra, přinášíme možnost zapojit se také do tvorby této emoční mapy města. Elektronická podoba pocitové mapy je umístěna na webových stránkách do poloviny listopadu. Jednoduchým způsobem zde můžete ukázat na místa, která ve Vás vyvolávají různé emoce. Některá místa ve městě a okolí máte rádi, jiné využíváte k trávení volného času sportem či rekreací. Pak jsou ve městě zákoutí, kde to nevypadá dobře a nemáte je rádi, anebo se tam cítíte přímo nebezpečně. Naopak můžete také vymezit lokality, které by si zasloužili více pozornosti například umístěním městské zeleně. Vybraná místa v mapě můžete navíc doplnit slovním komentářem, který upřesní důvod vybrané emoce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Lesníci vyučovali studenty gymnázia z Lesní čtvrti

13:43 Zlín: Lesníci vyučovali studenty gymnázia z Lesní čtvrti

Studenti Gymnázia Zlín - Lesní čtvrť mají výhodu, že do lesů, které jsou ve správě společnosti Lesy …