Týn nad Vltavou: Ve městě vzniká komunitní škola Avalon

24.10.2020 18:01

Komunitní škola Avalon by měla zahájit svůj provoz začátkem příštího školního roku. Avalon bude nabízet první i druhý stupeň vzdělávání s tím, že v prvním roce bude otevřena pilotní skupina prvního stupně s věkově heterogenními třídami.

Týn nad Vltavou: Ve městě vzniká komunitní škola Avalon
Foto: tnv.cz
Popisek: Týn nad Vltavou
reklama

Od července 2020 funguje v Čihovicích alternativní školka Děti v Buši. Ta je určena dětem rodičů, kteří mají zájem o svobodnější způsob výchovy svých dětí. Tito a další rodiče projevili zájem podobným způsobem vzdělávat své děti také na základní škole a společně přistoupili k velkému projektu založení a registrování komunitní školy. Vznik této školy také jednomyslně podpořila rada města.

K úspěšnému zápisu do Registru škol a školských zařízení je nutné doložit dostatečný počet zájemců. Pokud chcete vznik školy podpořit, můžete nezávazně vyslovit svou podporu na facebookové skupině Komunitní škola Avalon   Pokud se vám náš záměr líbí, vyjádřete nezávazně svou podporu.

Dostatečný počet zájemců nám velmi pomůže k zápisu do Registru škol a školských zařízení. Do školky i školy uvítáme rodiče dětí od narození do cca deseti let. Registrovat budeme také domácí školáky (přezkoušení formou předložení portfolia).      

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Kvůli síti pro rychlý internet budou některé ulice rozkopané

19:31 Pelhřimov: Kvůli síti pro rychlý internet budou některé ulice rozkopané

V Pelhřimově v letošním roce pokračuje výstavba optické sítě T-Mobile, která je rozvržena do několik…