Ústí nad Labem: Krematorium budou provozovat Městské služby

17.10.2019 16:01

O odstoupení od koncesní smlouvy se společností Krematorium Ústí nad Labem na provoz střekovského krematoria rozhodla rada města.

Ústí nad Labem: Krematorium budou provozovat Městské služby
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem
reklama

Důvodem je porušení smlouvy - nevybudování druhé kremační linky v prostorách krematoria do 24 měsíců ode dne uzavření smlouvy. Rada zároveň rozhodla o udělení smluvní sankce ve výši 100 000 Kč společnosti Krematorium Ústí nad Labem a uložila Martinu Matovi řediteli MS ÚL neprodleně zahájit veškeré přípravné kroky směřující k převzetí a následnému provozování areálu krematoria.

Smlouvu město Ústí nad Labem uzavřelo 2. 10. 2017 na základě výsledku koncesního řízení s názvem Správa a provoz krematoria. Podle smlouvy byla společnost Krematorium Ústí nad Labem povinna do 24 měsíců od uzavření smlouvy provést na své náklady nákup a instalaci druhé kremační linky (pece) v prostorách krematoria. Dne 3. 10. 2019 provedl technik odboru dopravy a majetku kontrolní šetření v krematoriu, přičemž zjistil, že nová kremační linka instalována není a nejsou provedeny ani žádné dílčí přípravné práce.

Provozovatel přitom byl ze strany města již v březnu 2019 upozorňován na povinnost vybudovat novou kremační linku a byl opakovaně žádán o předložení harmonogramu a technického popisu řešení výstavby nové kremační linky. Na uvedené výzvy konstruktivně nikdy nereagoval a do této doby není městu znám ani časový harmonogram, ani technologický postup či dodavatel nové kremační linky. Z uvedeného důvodu je město Ústí nad Labem nuceno od smlouvy odstoupit.

Provozovatel musí areál krematoria předat do 31. října 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov podporuje vznik školy pro zdravotníky, radní už schválili nájemní smlouvu

21:23 Přerov podporuje vznik školy pro zdravotníky, radní už schválili nájemní smlouvu

Nájemní smlouvu mezi městem Přerovem a společností Agel schválili dnes na mimořádném zasedání přerov…