Ústí nad Labem: Městská policie byla úspěšná s žádostmi o dotace

12.04.2024 19:06 | Tisková zpráva

Ústí nad Labem přihlásilo do dotačního programu Prevence kriminality na místní úrovni, který vyhlásilo Ministerstvo vnitra, dva projekty městské policie. Ministerstvo podpořilo oba v maximální možné výši.

Ústí nad Labem: Městská policie byla úspěšná s žádostmi o dotace
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Městu se podařilo získat podporu v celkové výši 1 145 000 korun. Žádný jiný žadatel nezískal více peněz. Spoluúčast města je alespoň 30 procent. Celkové náklady na projekty jsou 1 657 000 korun.

Město Ústí nad Labem obdrželo dotaci na následující projekty:

Anketa

Kdo byl vaším favoritem ve druhém kole slovenských prezidentských voleb?

hlasovalo: 17753 lidí

  • Asistent prevence kriminality – účelem tohoto projektu je vytvoření 4 pozic asistentů prevence kriminality a jedné pozice mentora, kteří budou působit na území města Ústí nad Labem ve vyloučených lokalitách. V rámci projektu budou asistenti proškoleni, vystrojeni a vybaveni potřebnými pomůckami. Svou činnost budou vykonávat pod dohledem mentora a bude zajištěna supervize dle zásad Ministerstva vnitra ČR.
  • Děti dětem – jedná se o projekt spočívající v celoroční práci s dětmi ve věku 6 až 15 let, tedy se žáky základních škol. Konkrétně se jedná o děti žijící ve vyloučených lokalitách v Ústí nad Labem. Podpořený projekt navazuje na stávající dlouhodobý projekt Městská policie dětem, ve kterém nově dostanou děti větší prostor pro sdělování svých myšlenek a názorů. Průběh projektu zajišťují strážníci preventisté spolu s asistenty prevence kriminality, kteří působí v daných lokalitách. Projekt se skládá ze čtyř klíčových aktivit: celoroční působení na děti formou vzdělávacích přednášek, dvě jednorázové sportovní akce, příměstský tábor a výtvarná soutěž.

Oblasti prevence a kriminality se věnuje Městská policie Ústí nad Labem od roku 1996.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jičín: Podlaha ve sportovní hale se v létě dočká renovace

7:17 Jičín: Podlaha ve sportovní hale se v létě dočká renovace

Rada schválila výsledek uzavřené výzvy na renovaci podlahy ve sportovní hale. Práce proběhnou během …