Ústí nad Labem: Primátor jednal se zástupci ŘSD o dopravě

10.10.2019 15:36

Zásadními tématy pro Ústí nad Labem jsou úpravy křižovatek ve správě ŘSD, počet stání pro kamiony v příhraničí a otázka vedení přivaděče z Děčína k dálnici D8. Primátor Petr Nedvědický se proto spolu s vedoucím odboru dopravy Daliborem Dařílkem sešel se zástupci chomutovské Správy ŘSD na koordinační schůzce.

Ústí nad Labem: Primátor jednal se zástupci ŘSD o dopravě
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Předmětem jednání byl aktuální stav přípravy projektů, které se bezprostředně týkají samotného města Ústí nad Labem. Petra Nedvědického nejvíce zajímala úprava okružní křižovatky Krásné Březno na silnici I/62. Připravovaná úprava spočívá ve výstavbě pětiramenné okružní křižovatky, která umožní vzájemné propojení všech směrů v dopravním uzlu. „Dokončujeme koncept dokumentace pro společné územní rozhodnutí a stavební povolení. Po zpracování čistopisu zahájíme inženýrskou činnost k vydání potřebných povolení. S realizací úprav chceme začít do dvou let,“ popsal současný stav přípravy projektu vedoucí úseku výstavby na Správě Chomutov Marek Sotona. Zástupci města v této souvislosti avizovali přípravu organizace systému uzavírek a objízdných tras.

Další pro město důležitou stavbou je úprava velkého intravilánového kruhového objezdu Na Rondelu, kterým prochází silnice I/13. Se spoluúčastí počítá rovněž město Ústí nad Labem. Zástupci ŘSD potvrdili přípravu projektové dokumentace stavby a stejně tak je tomu i u stávající průsečné křižovatky silnic I/30 a III/25357 u Chlumce, kde ŘSD řeší v rámci přestavby na okružní křižovatku problematiku přeložek inženýrských sítí.

Nedostatek parkovacích míst pro kamiony

Ústí nad Labem, jakožto příhraniční město s vazbou na Německo, se neustále potýká s nedostatkem parkovacích míst pro kamiony. V této souvislosti byla městu okrajově prezentována nová koncepce odpočívek, ve které se plánují i nová parkovací místa v okolí Ústí nad Labem.

Závěrečný blok jednání patřil správě a údržbě silnic I. třídy. ŘSD předalo zástupcům města informace o plánovaných opravách povrchů ve městě a okolí. Zároveň došlo k ujištění, že běžná letní údržba je zasmluvněna na tři roky. Provozní úsek chomutovské Správy si vysloužil pochvalu za údržbové práce, které jsou ve městě vidět. Zároveň však vedoucí odboru dopravy a majetku ústeckého magistrátu vznesl požadavek na zvýšenou pozornost při údržbě městských průtahů během zimní sezóny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chrudim: Betlém bude opět vystaven na Staré radnici

8:38 Chrudim: Betlém bude opět vystaven na Staré radnici

V pátek 29. listopadu otevření adventu a vystavení Chrudimského betlému řezbáře Pavla Tapušíka. Betl…