Ústí nad Labem: Vyčištěny budou nádoby na tříděný odpad, vznikne i projekt na biologický odpad

12.06.2016 13:42 | Zprávy

Primátorka města schválila rozpočtové opatření odboru životního prostředí v celkové výši 300 tis. Kč.

Ústí nad Labem: Vyčištěny budou nádoby na tříděný odpad, vznikne i projekt na biologický odpad
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Částka 200 tisíc korun bude použita na vyčištění nádob na tříděný odpad, jejichž vzhled je neupokojivý. Postupně budou na 400 stanovištích v celém městě čištěny zejména nádoby na sklo. Úklid začne po odkvetení stromů.

Částka 100 tisíc korun je převedena na spuštění pilotního projektu. Projekt počítá s rozmístěním 50 nádob na biologicky rozložitelný komunální odpad v městské části Severní Terasa. Nádoby o velikosti 240 litrů budou umístěny na stanovištích tříděného odpadu na sídlišti Severní Terasa, kde obyvatelé odpady třídí nejaktivněji. Tato lokalita byla na základě průzkumu vybrána zejména s ohledem na největší zájem místních obyvatel o třídění biologického odpadu, sídliště tvoří jeden celek s dostatečným počtem obyvatel, s dobrou možností naplánování svozové trasy bez zbytečných přejezdů. Výsyp bude realizován 1x týdně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Část kolumbárií v areálu krematoria čeká oprava

22:09 Karlovy Vary: Část kolumbárií v areálu krematoria čeká oprava

V pondělí 10. listopadu 2025 začne v areálu krematoria na Růžovém vrchu rozsáhlá oprava několika kol…