Ústí nad Labem: Zastupitelé posoudí koupi přístaviště ve Vaňově

23.04.2018 14:27 | Zprávy
autor: PV

Návrh na odkoupení areálu přístaviště ve Vaňově předkládá zastupitelstvu rada města. Cena za pozemky s železniční vlečkou a dalším zařízením představuje 89 milionů korun.

Ústí nad Labem: Zastupitelé posoudí koupi přístaviště ve Vaňově
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Rada města se touto záležitostí zabývala z důvodu zamezení vybudování překladiště minerálních olejů, o které dosavadní vlastník usiluje, zamezení zvýšení intenzity kamionové dopravy v této lokalitě a podpory rozvoje tohoto území. Do budoucna je na těchto pozemcích možnost vybudování ubytovacích zařízení, mariny a další občanské vybavenosti v rámci veřejného přístavu, apod.

„Tento návrh má tři hlavní roviny: Ochrana oblasti Vaňova před zvýšením dopravy, získání rozvojového území kolem řeky a navíc by město získalo veřejný přístav. Nové zastupitelstvo by mělo zadat dle pravidel územního plánu architektonickou soutěž na rozvoj tohoto území,“ vysvětlil statutární náměstek primátorky Jiří Madar.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Chápu dobře, že teď kritizujete Trupma?

Cožpak ho ANO nepodporovalo? Nenosil snad Babiš na jeho počest červenou kšiltovku? A co si o něm teda upřímně myslíte? A co (kdo) myslíte, že přijde po něm?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyšší Brod: Bábovkový den pro náhradní rodiče

7:46 Vyšší Brod: Bábovkový den pro náhradní rodiče

Bábovkový den, který se koná 31. května 2026, je příležitostí poděkovat náhradním rodičům a zviditel…